מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

ספרים, ילדים, ספרים! ספרים לפיתוח הדמיון והיצירתיות

ניווט מהיר

אנו חיים בעידן שבו אין לנו תמיד שליטה על משך הזמן שבו הילדים שלנו נחשפים למסך, בעיקר כשהם גדלים. לגבי ההשפעות של החשיפה הממושכת למסך כולנו מכירים וזו אחת הסיבות שקיימת חשיבות אדירה לחשיפת הילדים שלנו לדפדוף וקריאה כבר מגיל 0. יש אפילו מחקרים על אימהות שמקריאות ספרים לעובר שעוד נמצא בבטן ועל ההשלכות החיוביות שיש על כך להתפתחות תהליכים קוגניטיביים בשלבים מאוחרים יותר.
ילדים שנחשפים לספרים כבר מגיל צעיר, מתחברים לכל הרעיון ומפתחים הרגלי קריאה מצוינים. יתרה מכך, אין דבר טוב יותר מספרים לפיתוח הדמיון, כיוון שהספרים הם עולם שלם. עולם שבו אפשר לפתח את היצירתיות, לתת לדמיון להמריא לשמיים, לפתח את המחשבה, לעודד את הסקרנות ולהעשיר את הידע של הילדים שלנו.

יש אינספור ספרים לכל הגילאים ובשלל נושאים. כל ילד, ילדה, נער או נערה יכולים להתחבר לספרים שהם מעדיפים: החל מספרי מדע וטכנולוגיה, דרך ספרי הרפתקאות, ספרים העוסקים בחיות ובטבע, ספרים אינטראקטיביים בהם הילד לוקח חלק פעיל בסיפור ועוד…

ספרים לפיתוח הדמיון

הרגלי קריאה נכונים לפיתוח הדמיון והחשיבה

קודם כל, כדאי לגבש לעצמכם סגנון שגם אתם מתחברים אליו כדי שתוכלו להתמיד בתהליך. לכל סופר יש את סגנון הכתיבה הייחודי לו. לכן, שווה להכיר כמה סופרי ילדים מצוינים, ביניהם: רינת הופר, אורי אלטר, לוין קיפניס, עמי רובינגר, טובה שיינברג ועוד רבים וטובים….
בשלב הבא, יש לרכוש כמה ספרים ואף לגוון בין הסופרים. מומלץ להקדיש שעה קבועה ביום שתהפוך את כל העניין להרגל, על מנת להטמיע את זה ביום-יום של הילדים. במקום פשוט להקריא את הסיפור, כדאי לאפשר להם בכל פעם לבחור סיפור אחר, לאפשר להם לעצור ולדבר על הספר ועל התמונות. בדרך זו, נגרום להם לקחת חלק פעיל בתהליך.
עם הזמן, הילדים יפתחו הרגלי קריאה, יהנו ממגוון היתרונות של התהליך כולו ומקריאת יצירות ספרותיות.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

יצירות ספרותיות

יצירות ספרותיות להתרוממות הנפש

יש אלפי ספרים ויצירות ספרות שמיועדים לילדים ובני נוער. הורים רבים שואלים את עצמם כיצד לבחור את הספר הבא שהם מכניסים הביתה.

טיפול משלים בסרטן

האם טיפול משלים בסרטן יוכל לעזור?

מחלת הסרטן מובילה לחוסר איזון בתהליכי גדילה והחלפה של התאים. כמעט בכל רקמה בגוף יכולים להיווצר תאים סרטניים שמסוגלים להתפשט וליצור גידולים

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן