מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מעבר דירה עם חיות מחמד

ניווט מהיר

מעבר דירה הוא תהליך שיש בו כמה וכמה מורכבויות ויש אנשים שצריכים למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורם להתמודד עם המעבר ועם השינויים שהוא מביא איתו. כאשר מוסיפים לזה אנשים נוספים כמו בני משפחה או ילדים הרי שבהחלט זה יכול להפוך להיות מאתגר. במעבר דירה עם חיות מחמד נוספים אתגרים משמעותיים רבים. יש כמה וכמה סוגים של חיות מחמד ולכל אחת צריך להתייחס באופן אישי לפני ובמהלך המעבר על מנת שלא תיווצר אצלה טראומה והיא תוכל להמשיך את החיים שלה בצורה רציפה בזמן המעבר ולאחר ההגעה למקום החדש.

 

איך מתכוננים למעבר דירה עם חיות מחמד?

כאמור, כל חיה והדרך שבה צריך לסייע לה להתמודד עם המעבר – כלבים וחתולים יצטרכו להכיר את המקום לפני המעבר וחשוב להגיע איתם למקום ככל שזה אפשרי אפילו יותר מפעם אחת. לאחר המעבר את החתול, למשל, עדיף לסגור באחד החדרים על מנת שהוא יוכל אט אט להכיר את החדר ורק לאחר מכן את שאר האזורים בבית החדש. החיות תהיינה סקרניות מטבען, בעיקר אם יהיו בבית קרטונים למעבר דירה בירושלים (או בכל מקום אחר). מומלץ לתת לחיות המחמד להתקרב לארגזים, לרחרח אותם, לראות מה קורה בתוכם ואפילו לתת להן להיכנס לתוכם פנימה.

 

 

החשיבות של מתן תשומת הלב לחיות בעת המעבר

חיות מחמד הן יצורים עם לב ונשמה והן בהחלט שמות לב לשינויים שקורים. מכאן שאין טעם ולא מומלץ להתעלם מההשפעה של השינוי העומד לקרות על אופן ההתנהלות של חיות המחמד ומומלץ לאפשר להן לספק את הסקרנות שלהן על ידי הבנה ושיתוף שלהן בתהליך ובהכרות עם המקום החדש. כך לאחר המעבר יהיה להן הרבה יותר קל להתרגל למקום ולהפוך אותו לבית החדש הרשמי שלהן. בדומה למתן היחס לילדים קטנים שלפעמים צריכים הסברים בנוגע למעבר – כך גם מתן תשומת לב לחיות המחמד יהפוך את המעבר לקל יותר בשבילן והן גם ישתפו פעולה בצורה טובה יותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן