מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול הוליסטי – כל מה שרציתם לדעת

ניווט מהיר

יחד עם חלוף השנים האחרונות, רבים הם האנשים אשר נוטים לבחור בשיטות טיפול שונות וייחודיות בין אם מדובר על טיפול הוליסטי, רפואה קוונטית וכיוצא בכך. שכן, רבים מענפי הטיפול האלטרנטיבי זוכים לכינוי "טיפול הוליסטי", וזאת לאור הסיבה הפשוטה ששיטות מהתחום הזה מתבססות על הימצאותו של אדם כמכלול שלם, ולא כמצבור של בעיות שלעיתים לא קיים קשר ביניהן. למעשה, טיפול הוליסטי הוא טיפול שמושך אליו אנשים שלו הצליחו למצוא את הפתרון לבעיות השונות שלהם במסגרת הרפואה המערבית. 

 

מהו טיפול הוליסטי

תחום זה הוא למעשה כולל טיפול אשר ניתן במסגרת הרפואה ההוליסטית, כאשר השיטה מתייחסת לאדם כשלם. במילים אחרות – טיפול הוליסטי מתבסס על מספר היבטים של האדם: הרגש, הגוף, אופן החשיבה וכן גם הסביבה שסובבת סביב המטופל. זאת בעוד כי הרפואה המערבית מתייחסת במרבית המקרים אך ורק לרמת התפקוד של המטופל או לחילופין לאיבר הפגוע. במסגרת הטיפול ההוליסטי, קיים דגש רב על אורח חיים בריא, ביצוע של פעילויות גופניות, שינה איכותית, אכילה נכונה וכיוצא בכך. בעיקרו, תחום זה מושתת על יסודות פילוסופיים עתידים במיוחד, אשר מאמינים כי ריפוי אמיתי הוא ריפוי של הגוף והנפש. 

 

 

סוגים שונים של טיפולים

שיטה זו היא למעשה שיטה שכוללת בתוכה שורה רחבה של ענפי עיסוק, ביניהם שיאצו, ביופידבק, דיקור סיבי, הומיאופתיה וכיוצא בכך. זאת בעוד כי יש מגוון רחב של מסגרות לימוד שונות המציעות קורסים שונים בנושא, החל מקורס תטא הילינג, קורס תקשור וכן הלאה. על כן, בעת בה לומדים טיפול הוליסטי, חשוב לציין כי אחד מהענפים הפופולריים ביותר הוא לימודי הילינג, ענף בו לומדים כיצד ניתן להעניק טיפול אנרגטי. כמו כן, ראוי לציין כי אחד הדברים המרתקים שמתגלים במסגרת הלימודים בתחום, הוא ששינה חפיפה כמעט מלאה בין הידע ההוליסטי ממקורות מגוונים בעולם. למעשה, שיטות שונות בענף בוחרות לבצע אבחון בעזרת אמצעים שונים, בעוד כי הרפואה הסינית בודקת את הדופק, בזמן שכירולוגיה בודקת את מבנה כף היד, גרפולוגיה את כתב היד וכן הלאה. במילים אחרות – כל הענפים מגלים כמעט את אותם הדברים על האדם, והוא הקשר הישיר בין המצב הרגשי, המנטלי והרוחני לבריאותו. כמובן שכל דרך מציעה את הגישה הבלעדית שלה לצורך פתרון האתגר עמו מתמודד המטופל, בזמן שבחלק ניכר מהמקרים ניתן להבין כי שילוב בין השיטות השונות מביא לתוצאה זריזה יותר. 

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן