מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

יצירות ספרותיות להתרוממות הנפש

ניווט מהיר

יש אלפי ספרים ויצירות ספרות שמיועדים לילדים ובני נוער. הורים רבים שואלים את עצמם כיצד לבחור את הספר הבא שהם מכניסים הביתה. אז בחרנו לעשות לכם קצת סדר ולספר לכם על כמה יצירות ספרותיות שאתם חייבים להכניס הביתה.

היצירה הראשונה נקראית ”סבא סביח“ מאת תמי שם טוב. מסופר על אורי וקרן שהם למעשה אחים תאומים ולסבא שלהם קוראים סביח. זה הרי שם מאוד מצחיק והם חושבים כמה מזל שלא קראו להם ככה. הסיפור מנגיש באופן מאוד מיוחד ויוצא דופן על פירוש השם ודרכו הילדים יכולים ללמוד קצת על המדינה שלנו. סופר מקורי, מעניין ומצחיק.
יצירה נוספת נקראת ”העננים אמרו לי“ מאת דפנה שטרום. הרי כולנו מתמודדים עם המזג האוויר המתעתע כאן בישראל – לא פעם החזאים מבטיחים שיהיה חם, ואז בסוף יש רוח ועננות. דרך העננים אפשר ללמוד כיצד להתלבש וזה סיפור שמספר על חווית הילדים את החורף כאן בישראל.
עוד כמה קלאסיקות שאתם חייבים על המדף הם ”מרים והים” מאת מיריק שניר, ”להתראות באנטארקטיקה” מאת נורית זרחי ו”השפה המיוחדת של אורי” מאת דויד גרוסמן.

יצירות ספרותיות

טיפים לבחירת יצירות ספרותיות

אם גם אתם מתלבטים על הסיפורים הבאים שאתם רוצים לרכוש הביתה לילדים שלכם, הנה כמה טיפים שהסופר אורי אלטר גיבש עבורכם ההורים:

  1. במידה והגיל מאפשר, לכו עם הילדים לחנות ספרים והציגו בפניהם כמה אפשרויות.
  2. חשבו האם יש בעיות או מצבים מאתגרים איתם אתם מתמודדים בבית ונסו דרך הספרים להעביר את המסרים שהייתם רוצים להעביר. במקרים כאלו, ייתכן כי גם טיפול בקריאה יוכל לסייע – כדאי לנסות שיטת טיפול ייחודית זו.
  3. חפשו ספרים שדרכם ניתן ליצור שיח מעניין בבית בהתאם לגיל הילדים.
  4. הקפידו על שעה קבועה בבית בה כולם קוראים.

אלו דרכים בהן ניתן להיעזר בקריאה. בנוסף, ישנם ספרים אינטראקטיביים, אשר עשויים להתאים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן