מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול טבעי בדלקות – כל המידע החשוב

ניווט מהיר

הסיבות אשר מביאות להתפתחות דלקות הן מגוונות מאוד, כאשר הדבר יכול להשתנות על פי סוג הדלקת ועוד מספר רב מאוד של משתנים. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי הדלקות הנפוצות ביותר בדרך כלל מתרחשות בעקבות פציעה גופנית, כוויות, מאמץ רב, זיהומים שונים וכן גם תהליכי הזדקנות טבעיים אשר בדרך כלל מביאים איתם ירידה חדה ברמות האסטרוגן בגוף. בדרך כלל, תהליכים דלקתיים באים לידי ביטוי על ידי אדמומיות, כאבים, חום ולעיתים גם דלקות עלולות להביא לאובדן מסוים של יכולת התנועה. בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם על כל מה שתצטרכו לדעת אודות טיפול טבעי בדלקות וכל היוצא בכך.

 

טיפול טבעי בדלקות על ידי צמחי מרפא

בעוד כי אחד העקרונות הבסיסיים ביותר שמאחורי טיפול טבעי בדלקות הוא למנוע ככל הניתן חשיפה לגורם אשר מעורר אצלכם את הדלקת, ייתכן כי שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת תעזור מאוד בביצוע הדבר, זאת בעוד כי תמיד מומלץ לשלב צמחי מרפא אשר יכולים לסייע:

 

  • כורכום – בעת בה אנו מדברים על טיפול טבעי בדלקות, הצמח שהחומר הפעיל בו הוא כורכומין נחשב לאחד מצמחי המרפא המומלצים ביותר לשימוש, זאת בשל התכונות האנטי דלקתיות שלו. מחקרים קליניים רבים העידו כי יש לכורכום השפעה נהדרת על עשרות מנגנונים שונים בגוף האדם ואין הדבר מפתיע כי אנשים רבים במשך השנים ערכו שימוש בו על מנת למנוע או לעכב את התפתחותן של דלקות כרוניות.

 

  • אלוורה – רכיבי צמח האלוורה ידועים בזכות היותם בעלי תועלת רבה למען חיזוק המערכת החיסונית, זאת בעוד כי צמח האלוורה גם הוא נחשב לחומר אנטי דלקתי מעולה. בין היתר, השפעתו של האלוורה על גוף האדם נחשבת לכזו אשר משככת כאבים. למעשה, הרכיבים הפעילים בצמח זה יוצרים מעין שכבת הגנה על רקמות מערכת העיכול, אם כי ניתן לראות את שכיחותו הרבה של צמח האלוורה גם בקרב משחות לטיפול בפצעים וכוויות, מאחר וכאמור, מדובר על צמח בעל יכולות אנטי דלקתיות יוצאות דופן.

 

  • דבש – בדומה לצמח האלוורה, גם הדבש שמקורו צוף צמחים נחשב לחומר אנטי דלקתי מעולה. כמו כן, ראוי לציין כי במשך מאות שנים, דבש היה אחד מתרופות הסבתא השכיחות ביותר באשר לטיפול בפצעים, דלקות וכן גם כוויות – זאת בשל התכונות האנטי דלקתיות והאנטי בקטריאליות שלו. יתרה מזו, דבש נחשב לתרופת סבתא נפוצה למדי על מנת לטפל בדלקות ובפצעים שונים כאשר מערבבים אותו עם אלוורה.

 

שורה תחתונה

בין אם מדובר על טיפול טבעי בדלקות או לחילופין, על כל סוג טיפול אחר אשר אתם מעוניינים לערוך עם צמחי מרפא, הרי שעליכם לערוך ניסוי ותהייה לפני שתגיעו אל צמח המרפא שיתן לכם את התוצאות הטובות ביותר. על כן, מומלץ מאוד לערוך חקר מעמיק בנושא ולהתייעץ עם מספר מומחים, דבר אשר תוכלו לעשות על ידי שימוש ברשת האינטרנט.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן