מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

התמכרות לתרופות – כיצד ניתן לטפל?

ניווט מהיר

 תרופות הן עולם מבלבל מאוד. מצד אחד, מדובר על חומרים חוקיים ומועילים לגמרי, אשר לרוב ניתנים לנו במרשמים על ידי רופאים, פסיכיאטרים, וכיוצא בזאת, במטרה שיוכלו לטפל ולסייע לנו עם מצבים בריאותיים, נפשיים, רפואיים, או פסיכיאטרים. מאידך, במקרים רבים אנשים סובלים מהתמכרות רצינית ואמיתית לתרופות. ישנן תרופות רבות אשר ניתנות על ידי רופאים ועל ידי פסיכיאטרים במרשם, אשר משפיעות בצורה כבירה על מערכת העצבים, ויוצרות התמכרות אצל המטופל שנוטל אותן. כך למעשה, בני אדם רבים מפתחים תלות של ממש בתרופה מסוימת, תרופה שיוצרת אצלם בגוף שינויים במערכת העצבים. התמכרות לתרופות היא לא נעימה בכלל, ובשורות הקרובות, נביא לידכם מידע נוסף על דרכי גמילה וטיפול במצבים של התמרות לתרופות.

כיצד ניתן להתחיל ולטפל במצבים של התמכרות לתרופות?

תרופות רבות, זאת דוגמת תרופות כמו – אופיאטים, יוצרות עם הזמן תלות פיזית ורגשית רבה אצל האנשים שנוטלים אותה. אותם אנשים, מבינים חיש מהר כי התרופה שניתנה להם מצד אחד על ידי הרופא שמטפל בהם, יצרה התמכרות של ממש ותלות לא בריאה, דבר שיכול להוביל להשלכות הרסניות על החיים של אותם האנשים. הצעד הראשון בטיפול וגמילה מתרופות, זה שמי שחווה את ההתמכרות – יגיע למצב שבו יש אצלו כוונה אמיתי להיגמל מתרופות אלה. כאשר הצעד הראשון הושג, ניתן יהיה לאחר מכן להתאים דרך גמילה רלוונטית לאותו האדם.

 

מי בדרך כלל מתמכר לתרופות?

ובכן, הסיבות להיווצרות של התמכרות לתרופות יכולות להיווצר מכל מיני סיבות. למשל, חיילים שעוברים טראומה בצבא, בין אם מדובר במצב נפשי מורכב ובין אם במצב פיזי כתוצאה מהיתקלות, יכולים להוביל אותם לכדי התמכרות לתרופות. גם אנשים שעוברים תאונות דרכים קשות וסובלים מכאבים בתהליך השיקום או הניתוח, הרבה פעמים נוטלים משככי כאבים מאוד קשים ולאורך הזמן הדבר גורם להתמכרות. אפילו אנשים הסובלים מכאבי ראש ומיגרנות באופן תדיר מסיבות הורמונליות או כל סיבה אחרת עלולים להתמכר למשככי כאבים. גם אנשים רגילים, סקרנים מטבעים עלולים להתמכר לתחושה של תרופות מסוימות.

הבסיס להצלחה בגמילה מתרופות – התאמה אישית של דרך הגמילה

למעשה, אין דרך אחת שמהווה דרך נכונה לגמילה במצבים של התמכרות לתרופות. כדי להצליח להביא אדם למצב שאין אצלו שום תלות לתרופה יותר, יש להתאים את דרך הגמילה באופן אישי, בדרך שתתאים לו ככל הניתן.

מדוע כדאי להיגמל?

משום שההשפעה של תרופות לאורך זמן מזיקה לגוף ונפש, היא פוגעת בו ועם יצירת התלות בתרופות הופכת לסוג של בעיה לכשעצמה. לכן, אם אתם מרגישים תלויים בתרופה שאתם לוקחים או מכירים אדם מכור שקרוב אליכם, תוכלו לעזור ולנסות את תכנית הגמילה שלנו. זה מהיר, זה יעיל וזה עובד.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן