מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול טבעי במחלות מעיים – לסיים את חוסר הנוחות

ניווט מהיר

מחלות מעיים יכולות להעיב על אורח החיים ממש ברמה היומיומית. כאשר בוחנים את התפקוד התקין של גוף האדם אי אפשר להתעלם מהצורך המהותי של מערכת עיכול מתפקדת ללא שום תקלה או בעיה, שכן גם בעיה קטנה בלבד יכולה לגרום לא רק לחוסר נוחות אלא לשלל בעיות שיחמירו מהר מאד אם לא יקבלו את הטיפול או ההתייחסות הדרושים כמה שיותר מהר. באופן כללי אפשר לומר שהמעיים מהווים חלק מהותי וחשוב בתהליך של עיבוד המזון ושל סילוק החוצה מן הגוף שאריות ופסולה שהגוף לא צריך לשם תפקוד. מכאן, קל יותר להבין כמה חשובה השמירה על התפקוד התקין ומה יכולות להיות ההשלכות של בעיה במעיים. המחלות המוכרות כיום שמאפיינות את מערכת העיכול הן דלקות מסוגים שונים, שגם אם לא תהיה להן השפעה על מערכת העיכול – הן עדיין יסבו לא מעט חוסר נוחות או אפילו סבל למי שחווה אותן. לכן, כדאי לחשוב על טיפול טבעי במחלות מעיים.

מהו טיפול טבעי במחלות מעיים?

כאשר בוחנים לעומק את שורש הבעיה אשר בגינה התפתחה דלקת או מחלה במעיים, לעיתים אפשר להיווכח שהסיבה היא נפשית או רגשית. אנשים שחווים לחץ או מתח אישי בשגרת היומיום שלהם או שחלילה חווה אירוע טראומתי – עלולים לפתח תסמינים פיזיים של מחלות, דלקות, או בעיות בעיכול. אפשר לפנות אל הרפואה המערבית המוכרת, לבצע בדיקות שונות וכך להבין בדיוק במה מדובר או מה דרכי הטיפול המוכרות והמומלצות ביותר. אפשר גם להסתייע בטיפולים טבעיים. טיפולים אלה משלבים בין הגוף והנפש, כלומר מתבססים על הקשר ההדוק שיש בין נפש לא מאוזנת לבין בעיות רפואיות שהיא כנראה גורמת להן. כאשר פונים לעזרת הטיפולים הטבעיים, עושים זאת כי חשים שדווקא הרפואה המערבית אולי מטפלת בבעיה הרפואית ונותנת לה מה טוב והולם, אך אם לא יפתור המטופל גם את הנושאים הנפשיים או הרגשיים – לא יהיה הטיפול שלם ואותן הבעיות יכולות לחזור על עצמן.

טיפול טבעי במחלות מעיים

עקרונות הטיפול

על פי עולם הרפואה המשלימה – נושאים שונים שקשורים להווי היומיום של כל אחד יכולים להתבטא גם במיקומים או נקודות שונות בגוף. מכאן שבעיות במערכת העיכול יכולות להעיד על מתח או לחץ שאנשים חשים, מתח ולחץ שבאים לידי ביטוי בצורה חיצונית בצורת דלקת של ממש. הטיפול הטבעי מבוסס על ראיון מעמיק עם המטופל, כך שאפשר יהיה להבין מה מצבו הנפשי, הרגשי, הפסיכולוגי וגם הגופני, זאת על ידי בחינה של שגרת היומיום שלו. כך אפשר למצוא את הנושאים שמטרידים את מנוחתו או גורמים לו לדאגות. במקביל לטיפולים טבעיים שהמטרה שלהם היא להקל על הסימפטומים שהוא חש – תתבצע עבודה אישית קוגניטיבית שהמטרה שלה היא להפחית מהלחץ והמתח, לעזור לו למצוא את דרכי ההרפיה הנכונות והמתאימות לו ואפילו קביעת סדר יום או אורח חיים חדש שיביא לו שקט ושלווה. ברוב המקרים, הטיפול הטבעי משולב בין מתן סיוע תרופתי או רפואי, אך בלי לשכוח את הצד האישי של המטופל עצמו כבן אדם שיש לו תחושות, רגשות, מחשבות וכמובן מטען נפשי ייחודי שאין לאנשים אחרים. כאשר פונים לעזרתו של הטיפול הטבעי, אין ספק שיש בו מכלול שלם של פעולות וטיפולים שיכולים להתאים לכל אדם, בכל מצב נפשי ולמגוון רחב של בעיות. כך אפשר לעקור את הבעיה מהשורש ולא לאפשר לה שוב להתפרץ כמחלה פיזית אמיתית, בדומה למחלות מעיים מסוגים שונים.

בנוסף, כדאי לשקול שילוב עם עוד טיפולים. למשל, עם טיפול בפרחי באך להתמודדות עם שינויים, כאבים ומחלות פיזיות כאלו ואחרות.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר
מעבר דירה עם חיות מחמד

מעבר דירה הוא תהליך שיש בו כמה וכמה מורכבויות ויש אנשים שצריכים למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורם להתמודד עם המעבר ועם

גמילה מחומרים ממכרים

חלק מהחיים של הרבה מאד אנשים קשור קשר הדוק לשימוש בחומרים או תרופות שיש בהם מרכיבים שעלולים להיות תלותיים ולפתח להם התמכרות.

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן