מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

שומרים תמיד על בריאות הנפש

ניווט מהיר

בריאות הנפש אצל ילדים ומבוגרים

כאשר אנחנו מדברים על בריאות הנפש, אנשים רבים נוטים לחשוב שזה בהכרח יהיה קשור לטיפולים פסיכיאטריים שמלווים בתרופות פסיכיאטריות ובאשפוזים כפויים, או הפרעה נפשית מסוג כלשהו. אך במקרים רבים בריאות הנפש תהיה קשורה בחיי היום יום שלנו ובמקרים שאנו חווים ואנו בכלל לא מודעים להם. המודעות סביב הנושא של הבריאות הנפשית היא דבר מאוד חשוב שמקודם הן על ידי גופים ציבוריים והן על ידי גופים פרטיים וכל אחד ואחת מאיתנו יכולים לסבול ממשבר כזה או אחר שיפגע בבריאות הנפש שלנו.

 

בריאות הנפש אצל בוגרים

מבוגרים רבים חווים משברים שהם כלל וכלל לא מבינים כי המשבר אותו הם חווים קשור בבריאות נפשית. מקרים רבים של לחץ בעבודה, ריבים בבית, תמיכה בבן או בת הזוג יכולים להוות מצב שבו בריאות הנפש שלנו נפגעת. חשוב מאוד לזהות מצבים אלה כמה שיותר מוקדם וכמובן לפנות לעזרה או טיפול נפשי. לא תמיד העזרה המתאימה היא טיפול פסיכיאטרי ובמקרים רבים תופנו לפסיכולוג וייתכן כי גם ברוב המקרים כלל לא תצטרכו ליטול תרופות כאלה ואחרות. טיפול נוסף במקרים כאלו של חרדות או לחצים יכול להיעשות באמצעות סדנא או אפילו תרגול יוגה התורמים לבריאות הנפש.

בריאות נפשם של ילדים

גם אצל הילדים תחום בריאות הנפש הוא חשוב מאוד. מי שחושב שילדים חסינים בפני מחלות כאלה ואחרות או תסמונות מסויימות טועה ולכן עלינו להיות קשובים מאוד לילדים שלנו כבר מגיל צעיר. ילדים רבים נוטים לפתח לחץ מבחינות או לחץ כתוצאה מחזרה לבית הספר ועליית כיתה ולכך עלינו חייבים להיות קשובים ולעזור להם באמצעות טיפול אצל גורם מוסמך. ילדים רבים גם חרדים כתוצאה מהסלמות של המצב הבטחוני מידי פעם ונוטים לפתח חרדות או התקף חרדה כתוצאה מכך. גם בכך עלינו לטפל באמצעות פניה לגורמים המוסמכים. לעתים יש צורך לפנות לפסיכולוג או פסיכיאטר ולעתים טיפול המבוסס על הרפואה המשלימה יכול להקל מאוד ולהניב תוצאות מדהימות.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן