מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול באמצעות מציאות מדומה

ניווט מהיר

לאנשים רבים ישנם פחדים מדברים שונים כאשר רובם המכריע מנסים למצוא דרכים להתגבר עליהם ואף להיפטר לגמרי מאותם פחדים. חלק מהאנשים מעדיפים להתגבר על אותם פחדים באמצעות טיפולים מקצועיים או טיפולים פסיכולוגים כאשר המטרה של אותם טיפולים היא להכיר את הפחד, להכיר את מה שאנו מפחדים ממנו ולקבל כלים להתמודד עם הפחד. אין ספק שאחת הדרכים היותר טובות להתמודדות עם הפחד היא לקבל כמה שיותר מידע על הפחד שלנו ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר טיפול באמצעות מציאות מדומה שנחשבת היום לטכנולוגיה פורצת דרך בשלל תחומים.

 

טיפול באמצעות מציאות מדומה – באיזה פחדים ניתן לטפל?

כיום ניתן להתגבר כמעט על כל סוגי הפחדים בעזרת טיפול באמצעות vr. כמובן שזהו אינו הכלי היחיד שבעזרתו תתגברו על הפחדים שלכם אך זהו כלי חשוב מאוד וניתן להיעזר בו במידת הצורך על מנת לתרגל או לחזק את הכלים אותם אתם מקבלים בטיפול המקצועי שלכם, ממש כמו אימון. למשל אם בטיפול עם איש המקצוע קיבלתם דרך להתמודדות עם הפחד תוכלו לתרגל אותה באמצעות הכלי של מציאות מדומה. חלק מאותם פחדים עליהם ניתן להתגבר בעזרת מציאות מדומה הם פחד ממקומות סגורים, פחד מטיסה ועוד מגוון פחדים שונים אותם ניתן לדמות באמצעות משקפי vr, שהם משקפי תלת מימד.

כיצד מתבצע טיפול באמצעות מציאות מדומה?

הרעיון מאחורי סוג הטיפול הזה הוא להשתמש בכלים מגוונים וכך גם לתת למטופל את ההזדמנות להיכנס למצב מציאותי למדי בו הוא יכול לתרגל את הכלים של ההתמודדות עם מצב הפחד אך הוא יודע שזו עדיין סיטואציה מדומה שאינה אמיתית או מציאותית. כמו כן, בעזרת המטפל יכול המטופל לעצור אותה בכל רגע נתון בכדי להיזכר באותם כלים שרכש  או לקחת הפסקה קצרה כאשר הוא מרגיש שההתמודדות היא אינטנסיבית מידי. קיראו על טיפול בחרדה חברתית בצורה טבעית.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן