מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול בחרדה חברתית באופן טבעי לכל הגילאים

ניווט מהיר

חרדה חברתית – Social anxiety disorder היא חלק מפחד קיים מפני מצבים חברתיים שונים. ילדים ומבוגרים הסובלים מחרדה שכזו חוששים באופן קבוע כי חבריהם, בני המשפחה שלהם ואף אנשים שאינם מכירים ישפטו ויעריכו אותם באופן שלילי. כאשר נוצר מצב בו האדם מתנסה במצבים מעוררי חרדה, בהדרגה הוא נמנע מלחשוף את עצמו לאירועים ספציפיים המזכירים לו את הקשרים הפוגעניים שנוצרו וזה משליך ומחלחל לגבי סיטואציות חברתיות רבות. הכירו: אבחון וגם טיפול בחרדה חברתית.

איך מאבחנים ומהו טיפול בחרדה חברתית?

12% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית באופן כזה או אחר. הקריטריונים שמעידים על כך שאדם סובל מחרדה חברתית הם: פחד מתמשך מסיטואציות חברתיות או חשיפה בפני קהל, פחד להביך או להשפיל את עצמי בפני אחרים, חוסר ביטחון עצמי קיצוני, עצם ההבנה העצמית כי אני מגזים ביחס לסיטואציה חברתית, נמנע ממצבים חברתיים כמה שאפשר מעידים על כך. כשהמצב נמשך על פני תקופה של יותר מחצי שנה, בהחלט זה מעיד על כך כי האדם סובל מפחד או חרדה חברתית. ניתן לטפל בחרדה חברתית במגוון של דרכים, בהתאם לרמת החומרה של החרדה.

  • פרחי באך – לאחר שמאבחנים את הבעיה באופן פרטני, בונים תכנית טיפול מותאמת אישית. מטפל או מטפלת בפרחי באך יתאימו למטופל פורמולה אישית וספציפית על בסיס תמציות פרחי באך. המטופל נוטל את התמציות מספר פעמים ביום. הטיפול יכול להיות כטיפול משלים או טיפול בפני עצמו.
  • טיפול פסיכולוגי – לרוב טיפול ממוקד על פי גישה התנהגותית קוגנטיבית. לאחר שהמטפל לומד את דרכי החשיבה של המטופל הוא מלמד את המטופל כי מצבים חברתיים אינם מהווים סכנה.
  • טיפול קבוצתי – מאפשר למטופל לגלות כי עוד אנשים סובלים מהבעיה וכך דרך תמיכה וחשיפה למצבים חברתיים שאינם מסכנים אותם, מתקיים הטיפול.

 

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר
אסטמה של העור

כ-15 אחוז מהילדים בישראל סובלים ממחלה המכונה אטופיק דרמיטיטיס, או בעברית פשוטה אסטמה של העור. מדובר במחלה אשר גורמת לסבל רב ופוגעת

ניתוח השתלת שיניים

ניתוח השתלת שיניים הוא הליך השתלת שן מלאכותית באמצעות ניתוח לעצם הלסת. ההליך משחזר את השן החסרה באופן שמשקף את הצבע והתפקוד

מחלה בתחפושת

הורים רבים מוצאים את עצמם רצים לרופא הילדים אחת לכמה שבועות בעקבות דלקות גרון חוזרות. דלקות אלה מאופיינות בתסמינים כמו חום גבוה,

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן