מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

גידולים בעולם האורולוגיה – כך תבחרו מומחה

ניווט מהיר

אורולוגיה אונקולוגית הוא תת תחום בענף האורולוגיה אשר שם דגש על גידולים ממאירים בדרכי השתן אצל שני המינים ובגידולים במערכת הרבייה הגברית. אורולוג מומלץ יטפל במצבים רפואיים שונים לרבות סרטן הכליות, סרטן בשלפוחית השתן, סרטן באשכים וסרטן בערמונית.

איך בוחרים אורולוג מומחה בתחום של אורולוגיה?

בדרך כלל כאשר עלינו לבחור אורולוג אונקולוג, כבר עברנו סדרה של בדיקות חשובות שמעידות על כך כי בגופנו מצוי גידול. לכן, כאשר אנו פונים לבחירה רופא, עליו להחזיק בידע, בכלים ובטכנולוגיה באמצעותם יוכל לבדוק היטב את האבחון לצד בחירת תכנית טיפול קפדנית ויסודית על פי אותה מחלה שנמצאה קיימת. באחוז מאוד גדול מהמקרים, המטרה המרכזית של אורולוגים אונקולוגים היא להסיר את הגידול בשלומותו באמצעות ניתוח תוך זמירה על מערכות ואיברי הגוף. חשוב להבין שההתייחסות לתכנית הטיפול נעשית תמיד באופן פרטני שכן אצל כל אחד ואחת מאיתנו הגידול נמצא במיקום אחר, נמצא בשלב אחר ויש להתייחס למצב הפיזי, הנפשי והרפואי של המטופל.

בחירת אורולוג – התמחות זה MUST

כל אורולוג שהוא גם אונקולוג חייב לעבור הכשרה ייעודית בכל סוגי הניתוחים המתבצעים בהקשר של המחלות שתוארו לעיל. ניתוחים פתוחים, ניתוחים רובוטיים וניתוחים לפרוסקופיים כאשר המטרה היא תמיד להעניק מענה מלא ואופטימלי על פי המחלה ממנה המטופל סובל. בכדי לאבחן את המחלה יש לעשות שימוש בכלים וטכנולוגיות חדשניות בכדי שתתקבל תמונת מצב מדויקת של גודל הגידול והמיקום שלו, בין אם מדובר בחיפוש אונקולוג סרטן כליה, סרטן הערמונית, סרטן שלפוחית השתן, ועוד.

 

בין השאר נהוג לעשות שימוש בטכנולוגיית דוגמת ביופסיית היתוך, לייזר, תהליכים אנדוסקופיים וכדומה. לכן, לפני שבוחרים אורולוג אונקולוג מומלץ, יש לבדוק אילו תחומי התמחות עבר ובאיזה כלים ואמצעים טכנולוגיים הוא עושה שימוש בתהליכי הבדיקה והטיפול.

 

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן