מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

שומרים על הגוף: טיפול בהפרעות אכילה

ניווט מהיר

הפרעות אכילה הן קבוצה של תופעות שבאות לידי ביטוי בכל מיני שינויים בהרגלי האכילה שלנו. המקור של הפרעות אלה הוא נפשי. ככל שהתופעה הולכת ומחמירה היא משבשת את המנגנונים הפיזיים והנפשיים של הגוף עד לכדי הרס מלא שלהם. טיפול בהפרעות אכילה על ידי מומחה הוא אחד הדברים הכי חשובים במטרה להוציא את האדם הסובל מההפרעה ולמנוע כל הדרדרות נוספת. בעוד רבים בטוחים כי קיים הבדלים ניכרים בין אלה שממעטים בצריכת מזון לבין אלה שמוגדרים כבולמסי אכילה, העובדות מראות אחרות ויש לו מעט קווי דמיון, לכן גם הטיפול הוא דומה מאוד.

 

סימנים וסוגי טיפול בהפרעות אכילה

משקל שאינו תקין לכאן או לכאן הוא הסימן הראשון המובהק שיכול להעיד על כך שאדם נמצא במצוקה. אחוז גבוה מאלה שמפתחים הפרעות אכילה הם בני נוער עם דגש על בנות בשל הקושי הרב להתמודד עם גיל ההתבגרות ועם השינויים הפיזיים שמתרחשים בגוף. דימוי עצמי נמוך, ביטחון עצמי נמוך, אינטריגות וריבים בתוך המשפחה, שאיפה לשלמות, הסתגרות בחדר, הימנעות ממפגשים חברתיים, אכילה בשעות מוזרות – כל אלה מאפיינים הפרעות אכילה. עד לא מזמן הטיפול הנפוץ ליותר בבעיה היה הטיפול הפסיכולוגי הקלאסי אך עם השנים מתחילים לשלב גם שיטות נוספות כמו למשל טיפול באמצעות מציאות מדומה המאפשר לבצע התאמה מדויקת של הטיפול לצרכים ולמצב הפיזי והנפשי של המטופל.

הטיפול תמיד יתמקד במאפיינים במתלווים לבעיה בין אם זה מצב רוח לא מאוזן, דיכאון, חרדה ובין אם תסמינים פיזיים כמו כבדות, סוגי כאבי ראש ועוד. הטיפול לרוב ישלב גם תרופות שמטרתו לסייע עם התחושות הללו ומי שלוקחת חלק פעיל במהלך כל הטיפול היא הדיאטנית. תפקידה להנחות את המטופלת והמשפחה כיצד ומה לאכול באופן שיתאים לה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן