מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מקצועות טיפוליים שלא הכרתם

ניווט מהיר

היום אין כמעט קופת חולים שלא מציעה לקהל הלקוחות שלה שפע ומגוון של טיפולים אלטרנטיביים לצד הטיפולים הקונבנציונליים. מדובר בטיפולים שמטרתם לתמוך ולחזק את הגוף ואת הנפש מכל מיני היבטים ומסייעים במגוון רחב של מצבים, תסמינים, כאבים, בעיות רפואיות ומחלות. אם גם אתכם מעניין העולם הטיפולי, אם אתם חושבים על הסבת מקצוע, אם אתם מרגישים שנולדתם בשביל לעזור ולסייע לאחר, יכול מאוד להיות שעולם הטיפול הוא הכיוון שלכם. הנה כמה מקצועות טיפוליים שאולי לא הכרתם.

 

מסין ועד אילת

אחד התחומים שרמת הביקוש לטיפול בהם עולה בכל שנה הוא דיקור. מטרת הטיפול היא להבין ממה בעצם סובל המטופל ובאילו מקומות בגוף הוא חווה חסימה אנרגתית. אורי אלטר מומחה לטיפול ברפואה הסינית טוען כי בחמש השנים האחרונות כמו המטופלים שבוחרים להתנסות בטיפול חצתה את הרף הצפוי וכי חלה עלייה בכל שנה. מדובר למעשה במחטים דקיקות אותן המטפל מחדיר בעדינות לעורו של המטופל באזורים שונים, בהתאם למצבו הפיזי, הנפשי ומיקום הכאב. לטיפול זה מגוון רחב של יתרונות כמו למשל סיוע בהפחתת מתחים ולחצים, הפחתת הכאב גם בעוצמה וגם בתדירות שלו, הוא אינו מוביל לכאבים או תופעות לוואי ומסייע לאזן את הגוף מבפנים.

 

רכיבה טיפולית

רוב הקהל שמגיע לרכיבה טיפולית הם ילדים ובני נוער. מדובר באחד התחומים הכי מבוקשים בישראל וככל שהזמן עובר, נפתחות עוד ועוד חוות טיפוליות. בשיעור הילד לומד איך לטפל בסוף מהרגע שהוא ניגש אליו ועד הרגע שהוא מסיים את השיעור. הוא לוקח אחריות וזה מעולה לילדים שצריך לפתח אצלם עצמאות ונחשבים לתלותיים או בעלי דימוי וביטחון עצמי נמוך. הרכיבה בעצם נותנת לילד תחושה של שליטה. אני מחליט, אני קובע, אני בוחר וזה פשוט עולם ומלואו. הטיפול מצוין עבור ילדים עם בעיות קשב וריכוז, ילדים שאוהבים חיות, ילדים עם בעיות קוגנטיביות וילדים הסובלים מחולשה פיזית באזורים מסוימים כמו הרגליים, הגב וחגורת הכתפיים.

 

ווטצו ו- ווטרדאנס

טיפול במים. עולם מופלא שכולו תנועה בתוך המים. מתאים גם לילדים וגם למבוגרים בכל הגילאים. במים הגוף מרפה את עצמו, הוא משוחרר ובאמצעות תנועתיות עדינה ניתן לטפל במגוון רחב שלב בעיות כמו בעיות מפרקים, כאבי גב, כתף קפואה, כאבי ראש, לחץ, מתח מוגבר ועוד. בנוסף, יש הורים שבוחרים לשלב את הטיפול עם שיעורי שחיה טיפולים. גם כאן הטיפול מתאים להמון ילדים בין אם כאלה הסובלים מבעיות התנהגות, אימפולסיביות, קשיי הסתגלות, בעיות קשב וריכוז ועוד.

טיפול באומנות

טיפול באומנויות לילדים מבוסס על כך שבעצם ללא מילים כלל ניתן לטפל, להביע מחשבות ורגשות. האומנות מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך שלם המאפשר באמצעות יצירות כמו פיסול, ציור, סרטוט, צביעה להביא לידי ביטוי את מה שהאדם לא יכול להביע במילים. ציורים למשל יכולים לשקף בקלות רבה טראומה שהילד עובר ודרך זה ניתן לטפל באופן שהוא מהיר יחסית.

אז איך בוחרים?

אלו הן רק חלק ממקצועות הטיפול הקיימים בישראל לצד טיפולי מגע רבים, טיפול התנהגותי, טיפול באמצעות שיטת NLP ועוד. שאנחנו בוחרים להתייחס לשאלה איך בוחרים, יש כאן חלוקה לשני צדדים. הצד הראשון הוא בחירת הטיפול המתאים עבור המטופל שקשורה לסוג הבעיה, רמת המורכבות שלה, הגיל ומצבו הפיזי והנפשי של המטופל. מנגד יש את אלה שמחפשים את המסלול הטיפולי המתאים ביותר עבורם וזה דורש מחקר מעמיק, שיח עם מטפלים שכבר עובדים בתחום, בדיקה של מסלולים לימוד מתאימים, מטרות, סביבת עבודה מתאימה וכדומה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן