מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מתי כדאי לפנות לטיפול באומנויות לילדים?

ניווט מהיר

הורים רבים שואלים את עצמם האם כדאי לפנות עם הילד שלהם לטיפול באומנויות לילדים. מדובר בטיפול רגשי שהמטרות שלו הן שונות ומגוונות. למשל, שרוצים לחזק ולשפר לילד שלנו את הביטחון העצמי, לטפל בכל מיני מצבים מורכבים שיש בבעית שלנו, לחזק אותו בהיבט שלא יבכה על כל דבר ועוד מגוון רחב של מצבים. בטיפול באומנויות מתקיים מפגש אישי בין המטפל לבין הילד שהמטרה שלו היא בעצם ליצור שינוי ברגשות, שינוי בהתנהגות ושינוי בפעולות שהילד עושה. דרך המשחק, דרך היצירה, דרך האומנות ודרך המוזיקה המטפל מלמד את הילד בצורה עקיפה איך לאמץ לעצמו דרכים יעילות יותר.

איך עובד טיפול באומנויות לילדים?

בשלב הראשון המטפל לומד להכיר את הילד ואת ההורים. הוא מבין איך הילד מביא את עצמו לידי ביטוי ולאט לאט הוא נותן במטפל אמון ומתחיל להביא לידי ביטוי את התחושות ואת הרגשות שלו בצורה מאוד חופשית. ספרים לפיתוח הדמיון, הצגות קצרות, כלים מוזיקליים ואמצעים נוספים עוזרים למטפל להגיע לילד בשפה שהוא מדבר, שפת הילדים. תפקידו של המטפל או המטפלת הוא לתווך להורים את העולם הפנימי שהילד חווה ולגרום להם להבין למה הוא זקוק. השינוי נראה ממש בזמן אמת משום שתוך כדי תנועה המטפל לומד את דפוסי ההתנהגות של הילד ונוצר שיח מחזק בין בני הבית. הטיפול עשוי לעזור לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, חרדה, דיכאון ועוד בעיות.

טיפול באומנויות לילדים

מה הילד לומד בטיפול?

בעזרת הספרים, הבובות, אומנות פלסטית ותנועה הילד לומד כיצד הוא יכול לשלוט על הגוף שלו ועל האיברים שבו. הוא הופך להיות מודע לעצמו ומקבל מוטיבציה. הוא מקבל מרחב לעשות את מה שהוא מרגיש והכל תוך כדי שהוא נמצא במקום בטוח ומוגן. הילד מרגיש הכי בטוח לדמיין ולחלום הוא נלחם על מי שהוא והוא יוצא מהחדר עם מגוון של כלים ויכולות.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן