מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

דת ורוחניות ככלי טיפולי – על הנחת תפילין ועוד

ניווט מהיר

אנשים רבים ששוקעים בבעיות אישיות מכל סוג שהוא בין אם בעיות כלכליות, בעיות נפשיות ואפילו בעיות רפואיות פונים לעיתים אל הדת על מנת לנסות ולחזור למסלול החיים התקין. עבור רבים הדת מהווה רשת בטחון ואפילו אנשים שלא היו קרובים לדת במהלך חייהם חווים התקרבות רוחנית אל הדת. קיימים אנשים שפונים אל הדת או אל רוחניות ככלי טיפולי בתור כלי טיפולי שירפא את הנפש שלהם מטראומה כלשהי אותה חוו במהלך חייהם כמו למשל מחלה קשה, אובדן של קרוב משפחה ועוד.

הנחת תפילין לאנרגיות טובות

הנחת תפילין היא מנהג יהודי עתיק יומין ונחשב לכלי שמקרב אנשים רבים אל הדת. הוא לא נחשב לקיצוני כמו חזרה בתשובה או התקרבות אל הדת אך רבים משתמשים בו על מנת כן להיות קרובים במידה מסויימת אל הדת ואל המנהגים שלה. אנשים רבים, כולל חילונים לגמרי, מניחים תפילין מידי בוקר היות וכך הם מרגישים באופן רוחני שהם קרובים אל הדת היהודית גם אם הם אינם שומרי מצוות או שומרי מסורת. הנחת התפילין מתבצעת בימי חול, בדרך כלל בבוקר בעזרת תפילין של יד, קשר של תפילין של ראש וכמובן תפילה קצרה שיש לומר במהלך ההנחה. רבים מעידים על כך כי הנחת תפילין מטהרת אותם ונותנת להם אנרגיות טובות להתחיל את היום.

התקרבות אל הדת

כפי שציינו קודם לכן, כאשר פגועי נפש או אנשים חווים טראומה ממנה קשה להם להתאושש, ואנשי מקצוע כמו רופאים או מטפלים אחרים לא נותנים להם מענה, הם פונים דווקא אל אנשי הדת כאשר במקרה של היהדות אלו הם הרבנים, במטרה להיעזר בדת או רוחניות ככלי טיפולי. כאשר רבנים מזהים אדם במצוקה הם לא רוצים להחזיר אותו בתשובה אלא דווקא לתת לו תקווה וחיזוק לנפש באמצעות הדת. את זה הם עושים על ידי כך שהם מבקשים ממנו לאמץ מנהגים יהודיים כמו קבלת שבת, הדלקת נרות, הפרשת חלת או הנחת תפילין.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן