מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

רפואה טבעית – רפואה ללא תופעות לוואי?

ניווט מהיר

חלק מהאנשים שמהססים לקחת תרופות, נוטים יותר להאמין במוצרים טבעיים. לפעמים האמונה מבוססת על המילה "טבעי" שמעוררת אסוציאציות של פשטות ואותנטיות, חום ואמון. פנייה לשיטות רפואה טבעית עשויה להיות לעתים אופציה טובה לטיפול במצב רפואי, למנוע אותו או לשמור על הבריאות. ניתן לעשות שימוש במגוון של מוצרים טבעיים למגוון של מטרות כמו בעיות שינה עם מוצרים להרגעה ושלווה, כאבי ראש עם מוצרים להפחתת הסטרס והמתח, כאבי שרירים בשילוב ארניקה או צמחי מרפא מרפים אחרים ועוד. אבל האם רפואה טבעית היא רפואה ללא תופעות לוואי?

במוצרים טבעיים יש לנהוג באותה מידת זהירות כמו עם כל תרופה אחרת, בין אם במרשם או ללא מרשם. ניתן להגדיר טיפול תרופתי ככל חומר שיש לו תכונות מרפא או תכונות מניעתיות לצורך טיפול במחלות. כלומר, לפני שאתם בוחרים בטיפול טבעי כזה או אחר, כדאי להתייעץ עם המומחים ולהבין איך בדיוק המוצר הספציפי שאתם בוחרים ישפיע עליכם ועל בריאות גופכם.

אם חומר נחשב לפעיל מספיק ברמה הפרמקולוגית על מנת לעורר השפעה מועילה, ההשפעות עשויות גם להוביל לתופעות לוואי פחות רצויות, ומוצרים טבעיים אינם חריגים בהנחת יסוד זו.

מוצרים טבעיים ללא תופעות לוואי מסוכנות

מוצר טבעי הוא מוצר שמבוסס על חומרים טבעיים שעשויים לסייע בשיקום או שמירה על הבריאות. הם עשויים לכלול, למשל, את קטגוריות המוצרים הבאות:

  • ויטמינים;
  • מינרלים;
  • צמחים רפואיים;
  • מוצרים הומאופתיים;
  • תרופות סיניות או הודיות;
  • פרחי באך;
  • תוספי תזונה כמו פרוביוטיקה או אומגה

באתר  ayalwise-herblist.co.il תוכלו לקבל מידע נוסף על מוצרים טבעיים איכותיים שישפרו את איכות החיים והבריאות הפיזית והנפשית שלכם.

תופעות לוואי של מוצרים טבעיים ברפואה טבעית

ללא הכללה, חשוב להדגיש שלעתים קרובות מוצרים טבעיים נתונים פחות למחקר מדעי קפדני בהשוואה לתרופות המשמשות ברפואה הקונבנציונלית. כתוצאה מכך, לפעמים עשוי להיות קשה יותר להסיק מסקנות סופיות על השפעותיהן, על יעילותן ועל תופעות הלוואי שלהן.

יחד עם זאת, חלק מהמוצרים נחקרים בהרחבה בהקשר רפואי ספציפי. קחו למשל את הגלוקוזאמין, שידוע ביעילותו לטיפול בכאב שקשור לאוסטאוארתריטיס, סוג של דלקת פרקים. לפני מתן אמון ביעילות של מוצר טבעי, מומלץ תמיד להתייעץ עם הרופא לגבי תופעות הלוואי.

 

 

הבטיחות של מוצרי רפואה טבעיים

אין זה נכון להאמין באופן אוטומטי שכל מוצר, מכיוון שהוא מיוצר ממקור טבעי, בטוח לשימוש. כך, לדוגמא, כספית או ארסן הם חומרים רעילים ביותר, אפילו קטלניים, שמגיעים ישירות מהטבע. למרות שרוב המוצרים הטבעיים בטוחים ואינם גורמים לתופעות לוואי רבות, הם אינם נטולי סיכונים. לכן ואין כזה דבר רפואה ללא תופעות לוואי.

המידע המדעי לגבי תופעות הלוואי והסיכונים של רעילות ואינטראקציה בין תרופתית לוקה בחסר. באותו אופן, לפעמים עשוי להיות קשה לקבוע בדיוק מה המינון הנדרש על מנת לנצל את מלוא היתרונות של המוצר.

סיכוני מוצרים טבעיים

אלו הסיכונים האפשריים שקשורים לצריכת מוצרים טבעיים:

  • ליקויים אפשריים בייצור המוצר, למשל זיהום או אי התאמה בין התוכן הפעיל של החומרים לבין מה שמצוין על התווית.
  • אפשרות אינטראקציות עם תרופות אחרות שאתם לוקחים במרשם או ללא מרשם.
  • סיכון לתופעות לוואי, לתגובות אלרגיות ואפילו לרעילות.

שימוש אופטימלי ובטוח

חשוב לזכור תמיד שהשימוש האופטימלי והבטוח ביותר בתרופות, יהא מקורן אשר יהיה, חייב להיות בראש סדר העדיפויות. לפני נטילת חומר שעשויות להיות לו השפעות טיפוליות, חשוב תמיד לחשב את היתרונות והסיכונים הקשורים לשימוש בו.

ועל מנת להבין את יעילות המוצר, יש להיות מעודכנים היטב. חשוב לבקר כל מוצר, ולהשתמש בו רק כשבטוחים שהוא בטוח.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן