מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מה זה טיקים בעין ומה עושים במקרה כזה

ניווט מהיר

אין ספק לכל אדם אשר חי במערב, כי החיים המודרניים יוצרים לחץ רב על האדם הפשוט. הלחץ הזה בא לידי ביטוי בשלל צורות. בין אם מדובר במרדף האינסופי לכלכל את עצמכם על מנת לחיות חיים ראויים, על לגרום לילדים שלכם להיות מאושרים ולהתרוצץ אחריהם בצורה בלתי פוסקת כדי להחזיר אותם מהחוג, וכמו כן, להשאיר קצת זמן לעצמכם, לתחביבים שלכם ולדברים שחשובים לכם, הקצב של החיים המודרניים הוא מהיר למדיי. כל הלחץ הזה, עלול ליצור מעמסה גדולה על הנפש של האדם, כאשר, הלחץ הנפשי הזה עלול לצאת החוצה בצורה פיזית, כמו פצעונים, נשירת שיער וכמו כן, טיקים בעין. אם חוויתם זאת בעצמכם, או אם אתם מכירים מישהו שסובל מהבעיה הזו, הישארו לקרוא את הכתבה הזו כדי ללמוד, להבין ולצלול לעומק של התופעה הרפואית הזאת. כל זאת על מנת להבין את הגוף שלכם ואת הסביבה שלכם.

 

מה זה טיקים בעין ומה עושים במקרה כזה – מהם טיקים?

כאשר מדובר על טיקים בעין, ניתן לחלק את הבעיה הרפואית הזאת לשתי קבוצות. הראשונה, נקראת טיקים בעלי תנועה, שמשמם נובע כי – הטיקים הללו מלווים באיזושהי תנועה פיזית כמו מצמוץ, עיוות פנים, וכמו כן, עיוות עם הידיים. הקבוצה השנייה נקראת טיקים בעלי קול. טיקים בעלי קול, או טיקים קוליים לרוב יהיו מבוססים על השמעה חוזרת ונשנית, בלתי רצויה של קולות, זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורה של מילים מסוימות או שיעולים וכחכוך גרוני. אחת התסמונות המזוהות עם קבוצה זו של טיקים, היא תסמונת טורט. יחד עם זאת, חשוב להבין כי לא כל טיק פשוט או טיק שמופיע לאורך תקופה קצרה יאופיין בתסמונת זו. תסמונת זו חייבת להתבסס על הופעה של טיפים פשוטים ומורכבים, קוליים ותנועתיים, לאורך זמן רב.

 

 

מה זה טיקים בעין ומה עושים במקרה – כיצד ניתן לטפל בטיקים בעין?

על פי מחקרים רבים שנעשו, טיקים בעין עלולים להופיע בשלבי הילדות, כאשר, עם עלולים לחלוף עם הזמן תוך שבועות או חודשים בודדים, אפילו ללא טיפול. כאשר הטיקים הם קבועים ונראה כי הם לא חולפים, ניתן לטפל בהם בשלל דרכים:

  • דיקור סיני – טיפול בטיקים, על פי מחקרים רבים, נמצא יעיל דווקא בטיפולים אלטרנטיביים, ביניהם, דיקור סיני. למעשה, דיקור סיני מבוסס על התורה הרפואה הסינית שידע שלה נצבר לאורך אלפי שנים. התהליך פועל לאו דווקא באמצעות דיקור בעיניים, אלא בנקודות צ‘י אחרות אשר מסייעות להזרים דם וחמצן לאזור. בנוסף, במקרים בהם הטיקים נוצרים כתוצאה מלחץ או סטרס נפשי, ניתן לאזן את הגוף בהיבט המנטלי וכך להפחית את התדירות ואת העוצמה של הטיקים.
  • צמחי מרפא סינים – צמחי מרפא סינים ידועים בסגולות ההרפיה והשחרור שלהם שיכולים להרפות את גוף המטופל ולהרגיע את תסמיני הטיקים.
  • טיפול פסיכולוגי – טיקים בעין יכולים להופיע בהמון מקרים מטראומת ילדות שחווה הסובל מהתסמונת, כאשר, טיפול פסיכולוגי יכול להגיע לשורש העניין ולפתור את הבעיה הזו.

 

הילד שלי סובל מטיקים מה עליי לעשות?

נתחיל ממה לא לעשות. מומלץ שלא להעיר על הילד על הטיקים, כי יכול מאוד להיות שהוא בכלל לא מודע לנושא, ואז אם נתחיל להעיר לו, הוא יעשה את זה יותר ויהפוך להיות מודע לזה ואז במקום שזה יעלם מעצמו זה פשוט יתחזק. אם אתם שמים לב שהטיקים לא עוברים, כדאי לפנות לבירור רפואי מעמיק יותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן