מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול בקרוהן באמצעות צמחי מרפא

ניווט מהיר

קרוהן היא דלקת מעיים כרונית הפוגעת במעיים בחלק תחתון של המעי הדק ובתחילתו של המעי הגס. יש מקרים בהם המחלה מתפשטת גם לאזורים אחרים כמו פי הטבעת או חלל הפה. המחלה מתגלה כבר בגיל ההתבגרות ונפוצה בעיקר בין הגילאים 8-25. מחפשים טיפול בקרוהן? אפשר למצוא אותו גם ברפואה הטבעית.

טיפול בקרוהן בדרך הטבעית

אצל רוב האנשים מדובר בתסמינים כרונים הדורשים התייחסות וטיפול תמידי. יש מגוון רחב של סיבות שיכולות להוביל להתפרצותה של מחלת הקרוהן ולרוב מדובר בשילוב של גורמים אימוניים, גנטיים וסביבתיים. התסמינים למחלה מאופיינים בפגיעה באזור פי הטבעת בתצורה של כיבים או פיסורות, חום, דלקת שהתפשטה לחלל הבטן, אבצסים בחלל הבטן, שלשולים, פצעים בפה, תאבון ירוד לצד ירידה במשקל, כאבי ראש, אנמיה ועוד.

איך מאבחנים ומטפלים במחלה?

ניתן לאבחן את המחלה דרך התסמינים שלה. בבדיקת דם לרוב תתגלה אנמיה ומספרים גבוהים של תאי דם לבנים, רמות נמוכות של חלבון ובמקרים מסוימים יש צורך בביופסיה.

הטיפול הטבעי באמצעות שיטות רפואה טבעית במחלה כולל שינוי תזונתי מעמיקה והימנעות בצריכת מאכלים רוויים בשומנים ורכיבים שאינם טבעיים. הרפואה הטבעית ממליצה לחולי קרוהן לאכול מספיק אך במות קטנות בעיקר בעת התלקחות והופעה של תסמינים, שילוב של מזון רפואי הנחשב לתחליף לכל ארוחה, השלמת כמות גדולה של נוזלים, הגבלת כמות הסיבים התזונתיים, צריכה של פירות רק בתצורת שייק ללא הקליפה, חלבונים מהחי ללא השומן, תפוחי אדמה או בטטה קלופים מבושלים ותיבול רק באמצעות תבלינים טבעיים ועשבי תיבול.

 

בנוסף, הרפואה הטבעית מוצאת קצר ישיר בין המחלה לבין חוסר שקט פנימי, מתח וסטרס, ויש צעירים רבים שאף מחפשים טיפול בחרדה חברתית לעיתים שהתפתחה להם בעקבות המחלה. השילוב בין טיפול תזונתי, תוספי מזון, טיפולי מגע ודיקור מסייעים בהקלה על התסמיני השונים, משפרים את איכות החיים של המטופל וגורמים במקרים רבים להפוגה במחלה. טיפול טבעי במחלת הקרוהן אינו גורם לתופעות לוואי והוא מבוסס על האיזון בין הגוף הפיזי לנפש.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן