מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מקריאים לילדים שלכם? שווה לשלב סיפורי המקרא לילדים

ניווט מהיר

כולנו יודעים עד כמה חשוב להקנות לילדים שלנו הרגלי קריאה כבר מגיל צעיר. יש הורים שאפילו מקריאים סיפורים לעובר שהוא עוד נמצא בבטן כי מחקרים מראים שהוא מאזין לקול שלנו מהשבוע שבו חוש השמיעה שלו מפותח ומחודד. בכל אופן, קריאה לילדים בכל גיל מעשירה את הדמיון, מחדדת תהליכים קוגניטיביים, מבססת היטב את השפה, משפרת את היצירתיות ומאפשרת חיבור מצוין ביניכם לבין הילדים שלכם. סיפורי המקרא לילדים הם דרך נפלאה גם לקרוא לילדים שלכם סיפורים מעניינים ומגוונים, אך גם להשריש להם את הבסיס למורשת ולהיסטוריה של העם היהודי. דרך הסיפורים הללו ניתן גם להעביר מסרים ולחנך לערכים חשובים כמו כבוד הדדי, ערך חברות, סבלנות ועוד.

 

סיפורי מקרא ישנו את התפיסה של ילדכם

הסופר המוכר אורי אלטר טוען כי מדובר בסיפורים איכותיים. זו היא הספרות הקדומה והכי משמעותית שלנו כעם היהודי. ההיכרות של הילדים עם סיפורי תנ“ך זו דרך נפלאה לאפשר לילדים שלנו לחזק ולחדד את שפת האם שלהם, להכיר את הגיבורים ולהזדהות עם הסיפורים השונים. התורה עוסקת במגוון רחב של שאלות הקשורות ליקום, לטבע, לעולם ולאדם. היא עוסקת בסיפור של עם ישראל והעם היהודי והיא מעודדת מחשבה ואפילו נושאי שיחה חשובים.

הגיבורים השונים בסיפורי המקרא לילדים, מתמודדים עם דברים שהילדים שלנו מתמודדים בחיי היום יום שלהם כמו קנאה בין אחים, הצלחות וכשלונות, התגברות על מכשולים ועוד. הסיפורים האלה מביאים איתם פוטנציאל גדילה בלתי רגיל. מומלץ לשלב בהקראות שלכם סיפורים כמו סיפור גן עדן, הסיפור על סדום ועמורה, יציאת מצרים, דוד וגולית, אסתר המלכה ועוד. ברגע שאנחנו בוחרים להעביר את הסיפורים הללו בבית שלנו יש לכך משמעות חינוכית אדירה. מורשת שמלווה ולוקחת חלק בכל חיינו ואנחנו רוצים להעביר אותה גם אליהם, לדורות הבאים.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן