מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מהו גידול ממאיר ואיך מתמודדים איתו

ניווט מהיר

שמדברים איתנו על גידול, אנחנו באופן טבעי מיד חושבים על סרטן. אף על פי שכל הגידולים הם בעלי מוטציה של סרטן, לרוב רובם לא ממאירים ומתגלים כגידולים שפירים. בעוד גידול שפיר הוא גידול שנחשב פחות מסוכן ויותר קל לריפוי, גידול ממאיר הוא גידול מורכב יותר שעלול להתפשט ולייצר גרורות בהמשך. בתהליך בו נוצרות הגרורות, הן לרוב מתפשטות לאיזורי הגוף השונים באמצעות מערכת הלימפה או מחזור הדם. כאשר הגידול אינו מטופל, התאים שלו עלולים לחדור לרקמות נוספות בגוף. כך גידול ממאיר שמתחיל גם באיזור פשוט יחסית לטיפול, עלול להוביל לגרורות באזורים נוספים מסובכים יותר כמו ריאות, כבד וכן הלאה. בישראל הגידולים הנפוצים ביותר שהם גידולים ממאירים הם לרוב סרטן השד, סרטן המעי הגס, סרטן הערמונית, סרטן ריאות וסרטן בבלוטות הלימפה.

איך מטפלים בגידול ממאיר?

הטיפול בגידול ממאיר הוא מורכב ותלוי אזור הגידול ומצבו של המטופל. פעמים רבות הטיפול הטוב ביותר הוא הסרת הגידול באמצעות ניתוח לצד טיפולים נוספים כמו כימותרפיה או טיפולים ביולוגיים.  יש גם טיפול הקרנות שהמטרה שלהם היא בעצם להקטין את הגידול או למנוע חזרה של המחלה, אחרי שמסירים את הגידול באמצעות ניתוח. לרוב, טיפול בגידול ממאיר כולל תוכנית טיפולים קצרת טווח וארוכת טווח המורכבת משילוב של האפשרויות המתאימות ביותר למטופל. לצד הרפואה הקונבנציונלית, ניתן לפנות גם לטיפולים של רפואה טבעית או משלימה. בחברת נטורל ויז'ן לדוגמה, מציעים דרך טבעית לטיפול בסרטן במקביל לטיפולים הקונבנציונליים. הטיפולים הטבעיים הללו כוללים שילוב של צמחי מרפא, תזונה נכון, תוספי תזונה, הנחיות ליציבה ולנשימה לצד הנחיות מנטליות וטיפולים בקליניקה, כל אלו במטרה לחזק את הגוף והנפש לקראת המסע הארוך הזה של טיפול בסרטן ובתקווה עד להחלמה מלאה. הטיפול הטבעי מאפשר התמודדות עם הסימפטומים של הטיפול הקונבנציונלי וגם עוזר לקושי הנפשי שמלווה את התהליך.

 

אם יש במשפחה שלכם אדם אשר סובל או סבל ממחלת הסרטן, עם דגש על גידול ממאיר, לא משנה באיזה אזור או איבר בגוף, עליכם ליידע את רופא המשפחה שלכם או רופא מומחה אחר בהתאם לסוג הסרטן. החל מגיל 40 יש כל מיני בדיקות שצריך לבצע כמו בדיקת סי טי, בדיקת קולונסקופיה, בדיקות דם, בדיקות שתן, בדיקות צואה ועוד, הכל במטרה לשלול את המחלה ואם מוצאים את הגידול, להתאים את הטיפול הראוי בזמן. חשוב להבין כי בכל הנוגע לסרטן, לא משנה אם מדובר בגידול ממאיר או בגידול שאינו ממאיר, קיימת חשיבות רבה לתזמון של מציאת המחלה. ככל שהגידול מקומי, קטן ונמצא בשלבים ההתחלתיים שלו, כלומר עדיין לא הספיק לשלוח גרורות לתאים ואזורים אחרים בגוף, הרבה יותר קל להתאים תכנית טיפול ראויה ומתאימה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן