מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טרמדול

ניווט מהיר

משככי כאבים ממלאים תפקיד חשוב מאוד בחיים שלנו. את היות וכאבים פוגשים אותנו וגורמים לנו לסבל משמעותי. זה יכול להיות בגין מחלה, בגין טראומה ובגין סיבות אחרות. אמנם משככי הכאבים עשויים להביא תועלת גדולה, אך יחד עם זאת חובה להיות מודעים לכך כי כל תרופה עלולה לגרום לתופעות לוואי. כמו כן יש לזכור כי משככי כאבים רבים עלולים לגרום לתלות ואף להתמכרות, מה שאומר שגם לאחר שהכאב יעבור והמחלה תרפא המטופל יתקשה להפסיק את נטילת התרופה. כל זה רלוונטי גם לתרופה בשם טרמדול.

אופיואידית אך לא נרקוטית

טרמדול היא תרופה אופיואידית שתפקידה לשכך כאבים בינוניים עד קשים. אמנם זו תרופה אופיואידית אך היא לרוב לא גורמת להתמכרות בגין העובדה שהיא אינה נרקוטית. כך שביחס לתרופות נרקוטיות שקיים בהם סיכון משמעותי להתמכרות, תרופה זו בטוחה יותר. אך חשוב לשים לב לכך, שאם נוטלים אותה למשך זמן ארוך היא כן עלולה לגרום לתלות משמעותית. מה שעלול להצריך בהמשך גמילה. החומר הפעיל בתרופה נקרא טרמל והוא משווק בשמות מסחריים שונים.

טרמדול: בטיחות השימוש

תרופה זו אינה מוגדרת כמסוכנת לשימוש, היא בטוחה ומתאימה ואף מומלצת למצבים שונים של כאב בינוני עד קשה. אם כי כמו בכל תרופה חשוב ליטול אותה לפי הנחיות הרופא, במינון הרצוי וללא חריגות. אך חשוב להיות מודעים שלכל תרופה וגם לתרופה טרמדול עלולות להיות תופעות לוואי, וביותר צריך לשים לב לתגובות שעלולות להופיע בשימוש לצד תרופות נוספות. מטופלים שנוטלים טרמדול עלולים לחוש ישנוניות במהלך היום. במידה ואתם צורכים את התרופה וחשים ישנוניות עליכם להימנע מפעולות שדורשות ריכוז כמו נהיגה וכיוצא בה. חשוב ליידע את הרופא המטפל לגבי תרופות נוספות שאתם נוטלים בשגרה.

 

טרמדול – לאילו גילאים מתאימה התרופה?

התרופה לא מיועדת למטופלים שעדיין לא הגיעו לגיל 14. כמו כן יש להיות מודעים לכך שקשישים עלולים להיות רגישים יותר לתופעות הלוואי של התרופה. לרוב הטיפול יינתן להם במינון נמוך והוא יעלה בהדרגה במטרה להשיג הסתגלות הדרגתית. היות והתרופה עלולה ליצור תלות חשוב להפסיק את ניטלת התרופה לאחר תקופה ממושכת באופן הדרגתי בפיקוח רופא. כך שהגוף יעבור תהליך של גמילה מהחומר באופן מבוקר.

השפעת התרופה

התרופה משפיעה תוך זמן קצר מעת הנטילה, והיא משפיעה למשך מספר שעות. משך ההשפעה משתנה לפי סוג התכשיר אותו נוטלים. מטופלים שמתמודדים עם כאב בינוני או כאב חזק יקבלו במקרים רבים טרמדול שיסייע להם להתמודד עם הכאב ולא לחוש אותו בעוצמה שלו. במידה ונוצרה תלות בתרופה, אם הכאב אינו קיים או שהוא נחלש, אך המטופל לא מצליח להפסיק את השימוש בתרופה יהיה עליו לעבור גמילה מקצועי. anrclinic.co.il הוא מכון שמסייע להיגמל מסמים ומתרופות בתהליך אפקטיבי ומותאם אישית.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן