מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

שלפוחיות קטנות בכף היד

ניווט מהיר

תצורות שונות של נגעים על העור יכולות להצביע על דלקת או גירוי כלשהם וחשוב מאד להתייחס אליהם ולא להתעלם. הנגעים יכולים להופיע בדרגות שונות של חומרה כמו שלפוחיות קטנות בכף היד, ולפעמים אפשר יהיה לדעת או להבין מה גרם להם. כאשר לא יודעים והם מופיעים פתאום בהפתעה יש מאין חשוב מאד לטפל בהם או לכל הפחות למצוא את הדרך להקל על התחושות שהם מביאים איתם. במידה ונוצרות שלפוחיות של ממש חשוב מאד לפנות לרופא עור שייראה אותן ויציע מה לעשות ואיך להתמודד איתן. כאשר מדובר בילדים צעירים הם עלולים לסבול ממש ולכן אין להתעכב או להתמהמה.

 

מה יכול לגרום לשלפוחיות קטנות בכף היד?

רופא עור יכול לחשוב על כמה וכמה תופעות, דלקות או מחלות עור שעלולות לבוא לידי ביטוי בשלפוחיות שנוצרות בכפות הידיים ובמקומות אחרים בגוף. אטופיק דרמטיטיס למשל היא מחלת עור ידועה ונפוצה וכל אדם חווה אותה אחרת. יש מי שסובל מנגעים קלים בעור שמביאים איתם גירוי וגירוד ויהיו מקרים שבהם הנגעים האלה יהפכו לשלפוחיות של ממש. הכל תלוי במידת החומרה ובגורם להתפרצות הדלקת. גורם זה יכול להיות ידוע או לא. יש גם אנשים שיפתחו תגובה אלרגית או רגישות לזיהום אוויר או שמש ישירה ולכן חשוב שהם ייקחו בחשבון את מה שיכול להקל עליהם ולסייע להם להתמודד עם השלפוחיות או הנגעים.

מה לעשות כאשר מגלים את השלפוחיות?

במידה והמצב אינו חמור אפשר להתחיל מקביעת תור לרופא המשפחה או הילדים המטפל. במידה ומדובר בשלפוחיות ברמה חמורה עדיף לפנות אל רופא עור על מנת שהוא יראה במה מדובר ויאבחן את המצב. הוא יידע על סמך הניסיון שלו באיזו תופעה ייתכן ומדובר ולפי זה הוא ימליץ על הטיפול הטוב ביותר. יש חשיבות אם מדובר בילד או במבוגר, באלרגיה שקיימת או בהיסטוריה רפואית משפחתית שקיימת אצל ההורים או אצל מי מהאחים. כל המידע הזה יסייע בידי הרופא לבחור את הטיפול או את דרך ההקלה המתאימים ביותר עבור כל מטופל ומטופל.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן