מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

איך לישון טוב בלילה? רוצים שנת לילה טובה יותר?

ניווט מהיר

איך אתם מרגישים שאתם לא ישנים טוב בלילה? שינה היא אחד הדברים הכי חשובים לכל יצור חי. היא הבסיס לחיים בריאים, מאוזנים ומאושרים. לשינה יש מגוון רחב של תפקידים פיזיולוגיים, ביוכימיים וביולוגיים. שינה מפרישה הורמונים, שינה מרפאת, שינה מחדשת את הגוף, שינה מחזירה את רמות האנרגיה שנגמרו ביום שהיה. יחד עם זאת, אחוז גבוה מהישראלים סובלים מבעיות והפרעות שינה מסוגים שונים. בשורות הבאות נעניק לכם כמה טיפים שיסייעו לכם לשפר את איכות השינה שלכם ולישון הרבה אבל הרבה יותר טוב.

 

לישון טוב בלילה על מזרון טוב

אם אתם לא ישנים טוב בלילה, שווה לכם לבדוק את המזרון עליו אתם ישנים. אולי הוא קשה מדי? אולי רך מדי? אולי ישן מדי? פנדה מזרון זכה בתשבוחות רבות בקרב ישראלים. המזרן עשוי מויסקו איכותי ומוגדר בתור מזרון אורטופדי. יש לכם אפילו תקופת ניסיון בה תוכלו להתנסות במזרון ולראות אם הוא מתאים לכם.

 

מתי אתם הולכים לישון בלילה?

אחת הבעיות היא שינה מאוחרת. שינה מאוחרת איננה מומלצת כלל וכלל. מאוד מומלץ להקדים את שעת השינה וללכת לישון בין 22:00 ל-23:00 לכל המאוחר. הקפידו לישון לפחות 7 שעות שינה.

פעילות גופנית? זה בריא אבל לא בסמוך לשינה

בזמן פעילות גופנית מופרשים הורמונים הגורמים לתחושת היי מוגברת, מצב רוח טוב ומשחררים את הגוף. מומלץ לבצע פעילות גופנית באופן סדיר ותדיר אבל לא בסמוך לשינה.

 

לא יותר משתי כוסות קפה ביום, האחרונה מקסימום ב-15:00

כדי לישון טוב בלילה מומלץ להימנע מקפאין. קפאין מעורר ולכן אם אתם אוהבים קפה זה בסדר גמור ואף מומלץ אבל לא בסמוך לשינה. גם אם אתם חושבים שזה לא משפיע עליכם, זה בהחלט כן.

 

בנוסף, הקפידו על סביבת שינה נעימה ורגועה, ללא מסכים, חדר חשוך, ממוזג בקיץ ונעים בחורף.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן