מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

תקראו קצת בכל יום ותראו מה יקרה למוח שלכם

ניווט מהיר

אנשים מחפשים כל הזמן שיטות לשפר את הזיכרון, לחדד את המחשבה ולפתח כישורים אנליטיים. אבל הכלי הכי משמעותי ופשוט כדי להצליח במשימה הוא זמין לכולם, הוא קל ליישום והוא אפילו כמעט בחינם. אז תקראו קצת בכל יום ותראו איך זה משפיע על המוח שלכם?

 

מה שכל סופר יכול לספר לכם – לקרוא זה רק לטובתכם

אם שואלים את הסופר אורי אלטר, אין ספק כי קריאה היא אחת הפעולות החשובות ביותר שכל אדם, במיוחד בעידן הדיגיטלי, יכול לעשות למען עצמו. אבל גם אם נדבר רגע באופן אובייקטיבי (הרי לכל סופר יש אינטרס לשכנע אתכם לקרוא), יש כמה דברים די מדהימים שקורים למוח שלכם אם אתם מקפידים לקרוא קצת בכל יום:

 

  1. מנת משכל יותר גדולה

מחקרים רציניים שנערכו ברחבי העולם מראים חד משמעית כי ילדים שקוראים כל יום הופכים למבוגרים אינטליגנטים יותר. אבל גם אם כבר עברתם את גיל ההתבגרות – אל דאגה, זה ישפיע עליכם לטובה כמעט באותה מידה!

 

  1. פחות סטרס

גם כאן מחקרים מדעיים מראים את ההשפעה הפנומנלית של קריאה על המוח – אפילו חמש דקות של קריאה ביום, יכולות להוריד את רמות הסטרס שלכם בעשרות אחוזים. לפי המחקרים, קריאה מועילה להפחתת סטרס אפילו יותר מאשר טיול בטבע, או האזנה למוסיקה.

  1. לשמור על המוח שלכם לטווח ארוך

עדיין לא בטוחים שקריאה זה בשבילכם? הנה עוד סיבה – אנשים שקוראים כל יום ספרים, שומרים על המוח שלהם בצורה אופטימלית מפני דמנציה. ככל שאוצר המילים שלכם גדול יותר, כתוצאה מקריאת ספרים, כך הסיכוי שלכם ללקות בדמנציה בגיל מבוגר יורד פי שלושה וארבעה.

 

  1. שיפור אינטליגנציה רגשית

אחת היכולות החשובות של העידן הנוכחי היא אינטליגנציה רגשית. וגם את זה אפשר לשפר על ידי קריאת ספרים. מחקרים מראים כי אנשים שקוראים יותר ספרים גם מזהים יותר בקלות רגשות של אחרים, מבינים טוב יותר את העולם החברתי וקולטים בקלות רבה יותר את האותות העדינים מהסביבה.

 

  1. קשר טוב יותר עם הילדים

להקריא ספר לילדים לפני השינה זה אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות למען הילדים שלכם – לפיתוח האינטליגנציה, פיתוח מיומנויות לאוריינות ואף לבחירה טובה יותר של תעסוקה בעתיד. אבל האמת היא, שאם אתם מקריאים ספרים לילדים שלכם, אתם פשוט משקיעים השקעה חכמה יותר בקשר שלכם איתם לטווח ארוך. אם זה מה שאתם עושים, כנראה שאתם צפויים לקשר ארוך, חזק וטוב עם הילדים שלכם לכל החיים. שווה להשקיע, לא?

 

לסיכום, בין אם אתם קוראים בשביל עצמכם ובין אם אתם מקריאים לילדים שלכם – כדאי שתקראו קצת בכל יום. הקריאה מחזקת את הזיכרון, משפרת את הסיכוי שלכם להשאיר צלולים גם בגיל מבוגר, מפתחת יכולות מדהימות אצל הילדים שלכם ולבסוף – גם עוזרת לכם לפתח קשר טוב יותר עם הילדים לטווח ארוך. אז תתחילו לקרוא!

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן