מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

שפיכה מוקדמת – האם יש פתרון פשוט?

ניווט מהיר

שפיכה מוקדמת איננה דבר נדיר. למעשה, מבחינת שיבושים בתפקוד המיני מהם סובלים גברים, היא נחשבת לתופעה הנפוצה ביותר. שפיכה מוקדמת עשויה להיות קבועה או זמנית ולנבוע מגורמים שונים, אך כמעט תמיד היא תתאפיין בשני דברים: תסכול מתמשך והיעדר פתרון נוח ופשוט. האם יש מזה מוצא?

 

האתגר

שפיכה מוקדמת עשויה לנבוע מגורמים רבים. היא עשויה להיות תופעת לוואי של נטילת תרופות מסוימות או של מחלות דוגמת דלקת הערמונית. עם זאת, המקור העיקרי לכך הוא בדרך כלל פסיכולוגי. אדם שאופיו איננו ביישני או חסר בטחון עצמי, לרוב יסבול מכך פחות. כמו כן, ישנה השפעה למצבים הנפשיים הזמניים שבהם שרוי האדם, בעקבות נסיבות חייו הזמניות. זה יכול להיות למשל דיכאון או לחצים ומתחים שונים, כולל כמובן על רקע מתחים בזוגיות עצמה. כך שניתן לתאר את הגבר שלרוב לא יסבול מכך, באופן האידיאלי הבא: אדם שמצבו הפסיכולוגי הנוכחי טוב, שהוא גם פעיל גופנית, אוכל מזון בריא, ישן די שעות בכל לילה ואולי אף נוטל תוספי תזונה טבעיים (עליהם נרחיב בהמשך) דוגמת strongon. אלא שלא תמיד משתלבים ביחד כל האלמנטים האלה וכך יוצא, שגברים רבים סובלים מתופעת השפיכה המוקדמת. מה מקובל לעשות בנידון?

 

פתרונות רבים ולא מספקים

כפי שניתן לשער, לתופעה נפוצה ומטרידה כזו, התפתחו עם השנים לא מעט גישות ושיטות שמנסות להציע פתרון. במבט כללי, מדובר ב :

גישות פסיכולוגיות – הרעיון העיקרי כאן, הוא להתרגל לדחות בהדרגה את מועד השפיכה. מזהים התקרבות לנקודה שבה השפיכה מתרחשת ואז עוצרים, ממתינים זמן מה, ממשיכים וכן הלאה. יש לגישה זו כמה וכמה ואריאציות שונות והיא נפוצה למדי.

הסתייעות בעזרים לדחיית שפיכה מוקדמת – הסתייעות בתרופות, "תרסיסי השהייה" ואף קונדומים, בכדי להקהות את התחושה או לדחות את השפיכה בצורה אחרת.

תרגול שרירים – עוד גישה בה ניתן לנקוט, היא תרגול של שרירי האגן, לשם חיזוק היכולת לשלוט בהם. יש לכך לעתים השלכה פיזיולוגית פשוטה, על היכולת לשלוט בשפיכה.

ברירת תנוחות – זיהוי תנוחות שבהן הגירוי חזק מדי ויכולת השליטה נמוכה ביותר. כך ניתן לבחור בתנוחות בהן השליטה מרבית.

במה לבחור?

כפי שראיתם, לא חסרים רעיונות לפתרון האתגר. עם זאת, מדובר בשיטות ועזרים עתירי חסרונות וגוזלי זמן.

תרופות? לא טבעי ומסוכן. לא הייתם רוצים להיות תלויים בהן לתמיד.

"תרסיסי השהייה"? מגיעים לעתים גם אל גוף בת הזוג שלכם ומקהים את התחושה גם עבורה.

קונדומים? "מקהים" גם את האינטימיות.

תרגול שרירים – ומה הלאה? תתרגלו את השרירים האלה מעכשיו ועד סוף חייכם, בכל יום? אין לכם דברים טובים יותר לעשות בזמנכם הפנוי?

ברירת תנוחות – עשויה להקל בהתחלה, אבל זה לא פתרון. אלא אם אתם מוכנים לוותר לתמיד, על התנוחות שיותר מהנות אתכם.

גישות פסיכולוגיות – כאן אכן ישנו פוטנציאל לשינוי קבוע, לטווח ארוך, באמצעות שינוי הרגלים. עם זאת, קחו בחשבון שמדובר בסוג פתרון שדורש לא מעט השקעה, ב"תרגול" לבד ובהמשך עם בת הזוג.

 

הפתרון הטבעי

במקום כל אלה, ניתן לשלב בחיי היום בקלות, נטילה של תערובות צמחים שתוכננו והוכנו במיוחד עבור נושא זה. תרכובות כאלה, משפרות את המצב הנפשי, מרגיעות ואף מחזקות את הגוף ואת כוח הגברא. גישה כזו של רפואה טבעית תורמת במילא מבחינה בריאותית (גם מעבר לנושא השפיכה המוקדמת), איננה גוזלת זמן רב אם בכלל והיא מהווה אלטרנטיבה בריאה ובטוחה לטיפול. כדאי לנסות.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן