מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

ננו נייף לערמונית – להסרת גידולים

ניווט מהיר

סרטן בבלוטת הערמונית הוא בין הגידולים הממאירים הנפוצים בקרב גברים הן ברחבי העולם והן בישראל. בדומה לגידולים אחרים, גם סרטן בערמונית דורש התערבות כירורגית או פולשנית בכדי שניתן יהיה להסיר את הגידול. בשנים האחרונות חלה התקדמות של ממש בכל מה שקשור לאיתור המחלה, הבנת הממצאים שלה והתאמת תכנית טיפול המסייעת למטופל לחזור לשגרת חייו עם מינימום נזקים ומינימום תופעות לוואי. אחד החידושים נקרא ננו נייף לערמונית.

מה זה בעצם ננו נייף?

למעשה מדובר בתהליך כירורגי המתבצע על ידי אורולוג מומחה כללית או קופה אחרת, בעזרת מחט זעירה. המחט מסייעת להעביר ישירות לגידול הסרטני פולסטים חשמליים. הפולסים בעצם ממיתים את תאי הגידול בתהליך טבעי שהגוף עובר. בשונה משיטות טיפול בהן היה נהוג לעשות שימוש וגם היום יש רופאים שנוקטים בשיטות הללו, מדובר בתהליך יחסית פשוט, מהיר והרבה פחות פולשני.

לאחר הסרת הגידול ההחלמה יחסית מהירה ויש מטופלים שמשתחררים מבית החולים גם לאחר יום אחד בלבד. בנוסף, בשונה משיטות כירורגיות אחרות להסרת גידול בערמונית, ננו נייף לערמונית בקושי מסב נזק.

איך זה קורה בפועל?

ננו נייף לערמונית הוא ניתוח המתבצע תחת בהרדמה מלאה ותוך מעקב צמוד של אולטראסאונד. הניתוח נשמח בממוצע כשעתיים. ככל שהזמן עובר, עוד ועוד אורולוגים המומחים בניתוחים להסרת גידול בערמונית מצטרפים לשיטה הזו בשל יתרונותיה ואחוז ההצלחה של הטיפול.

למעשה ננו נייף מחליף תהליכים כירורגיים אחרים פחות מומלצים עבור סרטן הערמונית, כמו למשל כריתה של הערמונית או טיפול בגידול באמצעות קרינה.

למי יתאים הטיפול?

  1. לאנשים הזקוקים לטיפול ממוקד שהגידול לא פלש לאזורים אחרים בגוף
  2. לאנשים שלא סובלים ממחלות רקע מסוגים מסוימים
  3. תלוי גיל

בישראל ניתן לעבור טיפול להסרת גידול בסרטן הערמונית במרכז רפואיים פרטיים הפזורים ברחבי הארץ.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן