מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

כל מה שרציתם לדעת על הדברה ירוקה

ניווט מהיר

כולנו רוצים את הסביבה שלנו נקיה לגמרי ממזיקים בין אם זה ג‘וקים, נמלים ובין אם יתושים. יחד עם זאת, יש העליה במודעות לגבי החשיבות של שמירה על הסביבה שלנו הובילה את תחום ההדברות לעבור שינוי של ממש. קוראים לזה הדברה ירוקה. הדברה זו היא הדברה בה עושים שימוש בחומרים פעילים אבל מבלי לשלב בהם כימיקלים מיותרים הגורמים לפגיעה וסכנה של ממש. הדברה ירוקה מתאימה למגוון רחב של מטרות ולא מעט אנשים עושים בה שימוש כמו חקלאים, אנשים מתחום התעשייה, אנשים הגרים בבתים פרטיים או דירות בבניינים, מפעלים, משרדים ועוד. שימוש נפרז בחומרי הדברה המכילים כימיקלים בכמות גבוהה עלול להוביל לבעיות רפואיות קשות ואפילו למוות.

 

אילו מזיקים ניתן להרחיק באמצעות הדברה זו?

למעשה, ניתן לבצע הדברה זו בקשת רחבה של מזיקים. הדברת ג‘וקים, הרחקת יונים, הדברת נמלים, הדברת יתושים, הדברת זבובים – את כל המזיקים הללו ניתן להרחיק באמצעות שיטות שונות של הדברה ירוקה. הנחת מלכודות מסוגים שונים כמו למשל מלכודות מיקרוקפסולאריות ומלכודות מכאניות, שימוש בחומרים טבעיים, שימוש בשמנים אתרים ואפילו תבלינים – כל אלה עוזרים בהרחקת מזיקים. בנוסף, הדברה שכזו היא חלק מהדברה מונעת כמו שמירה על סביבה נקיה ואסתטית.

אז מהם היתרונות של הדברה ירוקה?

  1. מסייעת בשמירה על הסביבה.
  2. פעמים רבות ההדברה תרחיק את המזיק מלהיכנס לחללים ואזורים לא רצויים אך היא לא תגרום לפגיעה במזיק.
  3. אינה פוגעת במעגל השני של בעלי החיים וכך שומרת על מאזן סביבתי תקין ומאוזן. למשל בהדברה כימית נגד עכברים, נפגעות גם ציפורים שאחר כך אוכלות את העכברים ופשוט מתות כתוצאה מהרעל שיש בגופם.
  4. יעילות לטווח הארוך.
  5. בטוחה ואינה עושה שימוש בחומרים מסוכנים וכימיקלים שעלולים לגרום לכל מיני סוגי כאבי ראש.
WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן