מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

חרדה כלכלית פיננסית – איך מתגברים על זה?

ניווט מהיר

לא מעט ישראלים יעידו על העובדה כי המצב הפיננסי, מורכב ככל שיהיה, לא ישפיע וילחיץ אותם כמו שהלחץ הפיננסי עלול ליצור. אי לכך, חשוב להכיר מקרוב את התופעה שנקראת"חרדה כלכלית פיננסית", ללמוד להבין את התגובות הפיזיות והרגשיות המתרחשות בעקבות המחשבה על כל אותם נושאים כלכליים ולמצוא את הדרך שתעניק לכם את האפשרות לשלוט בתחושת החרדה. 

 

התסמינים של חרדה כלכלית פיננסית

בין התסמינים השונים שמאפיינים חרדה כלכלית פיננסית ניתן למנות אלמנטים של עצבים, דאגה בלתי פוסקת וקשיי ריכוז. מה עלול להוביל לכדי מצב של חרדה כלכלית פיננסית? ובכן, לעיתים היא נגרמת בתקופת הילדות, בעקבות מצבים בהם אנו מבחינים בהורים שלנו שמבזבזים כספים ללא הרף ולא דואגים לחשבון הבנק שלהם, בעוד כי בחלק מהמקרים הדבר טמון עמוק בתוך האישיות שלכם. בנוסף, גם מצבים שונים המתרחשים לכולנו בחיים, כמו פיטורין או עיקול, הם מצבים שעשויים להוביל למצב של חרדה כלכלית פיננסית.

 

אז איך מתגברים על זה?

על מנת להתגבר על חרדה כלכלית פיננסית, מומלץ לנקוט במספר צעדים קריטיים, ביניהם:

  • מודעות – לעיתים מדובר על אחד מהגורמים החשובים ביותר לפתרון הבעיה. למעשה, ההבנה שיש קושי או אתגר שחוזר על עצמו שוב ושוב תעניק לכם את האפשרות לעצור, לנשום ולחשב את מסלולכם מחדש. עליכם להבין כי עליכם להתחיל לקחת החלטות שונות ולהבין כי לא תוכלו להמשיך לעשות את אותו הדבר בציפייה לקבלת תוצאות שונות. במילים אחרות – נסו להבין לעומק מהן ההוצאות שלכם, איפה אתם מגזימים ואיפה פחות וכך למעשה, תוכלו ליצור לעצמכם תכנית מסודרת שתעניק לכם את האפשרות לצאת מהחרדה הכלכלית שרודפת אתכם. 

  • למידה – נסו לקחת על עצמכם לפחות פעם בשבוע, ללמוד משהו פיננסי קטן, בין אם מדובר על מושגים פיננסיים, אפיקי השקעות שונים וכיוצא בכך. על כן, במידה ואתם ניחנים בפני פעולה גדולה כמו לקיחת משכנתא, ההמלצה שלנו תהיה לפנות לשירותיו של יועץ משכנתא פרטי, ולא לנסות ללמוד את המקצוע במטרה לחסוך על השירות של היועץ שכן, מדובר על שירות שבמרבית המקרים יחסוך לכם לא מעט כסף לטווח הרחוק. 
  • חיסכון – לאחר שהבנתם את המצב הכלכלי הנוכחי בו אתם נמצאים והבנתם מהן ההוצאות שלכם, הגיע הזמן ליצור מצב בו תוכלו לשים מעט כסף בצד בסוף כל חודש, גם עבור חיסכון קבוע וגם עבור כרית ביטחון שתשרת אתכם במצבים בלתי צפויים שעשויים להתרחש יחד עם חלוף הזמן, בין אם מדובר על תיקון של פנצ'ר, החלפת מכונת כביסה וכיוצא בכך. למעשה, נתונים רבים בנושא מעלים כי משהו בבית עלול להתקלקל כל שבע שנים בממוצע, מה שדורש תיקון בעלויות כאלו ואחרות ולכן, מוטב להיות ערוכים מראש. 
WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן