מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

האם סיגריה אלקטרונית בריאה יותר מסיגריה רגילה?

ניווט מהיר

הסיגריה האלקטרונית הפכה למוצר צריכה אותו צעירים רבים מעדיפים על פני הסיגריה הרגילה. לפני עשור היא לא הייתה כה נפוצה אך בשנים האחרונות היא הופכת לנפוצה יותר ויותר כאשר אנו רואים חנויות רבות לממכר סיגריות אלקטרוניות נפתחות בהן ניתן להשיג גם את הסיגריות האלקטרוניות עצמן וגם אביזרים משלימים כמו מטען, סוללה, חומרי העישון להם אנו זקוקים, חומרי נקיון לסיגריה האלקטרונית ועוד. השאלה שמעשנים רבים שואלים אותה היא האם סיגריה אלקטרונית בריאה יותר מסיגריה רגילה?

מה היתרונות של סיגריה אלקטרונית על פני סיגריה רגילה

הסיגריה האלקטרונית למעשה מאדה את הנוזלים אותם אנו שואפים באמצעות סוללה שנמצאת בגוף הסיגריה כאשר הנוזל אותו אנו מאדים מכיל ניקוטין, חומרי טעם וריח שונים ועוד מגוון חומרים אחרים. בפועל הריכוז של החומרים הרעילים קטן משמעותית בסיגריה אלקטרונית מאשר בסיגריה רגילה וזהו למעשה היתרון המרכזי שלה על פני הסיגריה הרגילה. מעבר לכך, גם העובדה שאין ריח רע שעולה מן הסיגריה כלפינו וכלפי הסובבים אותנו והעובדה שניתן לעשן אותה במקומות רבים בהם לא ניתן לעשן סיגריה רגילה הופכת אותה למועדפת בקרב אנשים רבים.

 

הפסקת עישון באמצעות עישון סיגריות אלקטרוניות

סיבה נוספת שבגינה סבורים כי סיגריה אלקטרונית בריאה יותר או עדיפה על הסיגריה הרגילה היא העובדה שהיא מסייעת בנושא התמכרות לעישון, למעשנים רבים שמעוניינים להפסיק לעשן. מחקרים מראים כי מבין כל תחליפי העישון כמו למשל מוצרי ניקוטין, מוצרי טבק ועוד. הסיגריה האלקטרונית הינה היעילה ביותר עבור מעשנים שמבקשים להפסיק לעשן וכי האחוז של המעשנים שהשתמשו בסיגריה אלקטרונית בתור אמצעי להפסקת עישון גבוה משמעותית מכאלה שהשתמשו במוצרים אחרים. הסיגריות האלקטרוניות מספקות למעשנים ניקוטין במנה קטנה יותר מאשר הסיגריה הרגילה, והיא איננה מכילה את כל אותם חומרים רעילים שקיימים בסיגריה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן