מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

טיפול בהתמכרות לסמים קשים

ניווט מהיר

בארצות הברית יש את אחד מהשיעורים הגבוהים ביותר של התמכרות לסמים בעולם. במדינה שבה אנשים חופשיים לקנות ולמכור סמים, אין זה מפתיע שאנשים רבים משתמשים בסמים לרעה. התמכרות לסמים היא מחלה. זה לא פגם אופי או אשמתו של מישהו. זה יכול להשפיע על כל אחד, ללא קשר לגזע, מגדר, רקע או מעמד חברתי. מחלה זו משפיעה על כל היבט בחייו של המכור והסובבים אותם – פיזית, רגשית ורוחנית. טיפול בהתמכרות לסמים מתבצע באמצעות טיפול תרופתי (MAT). MAT משתמשת בתרופות כמו מתדון או בופרנורפין כדי להקל על תסמיני הגמילה והתשוקה להרואין או לסמים אופיואידים אחרים מבלי לייצר את אותו סוג של גבוה כמו החומרים הבלתי חוקיים הללו.

התמכרות לסמים בהרבה מאוד מקרים גוררת גם סחר בסמים. המשתמשים נאלצים לסחור בכדי לממן את העלות הגבוה של הסמים אותם הם צורכים ובדרך כלל גם מביאה אותם לביצוע גנבות מעסקים ואנשים תמימים.

התמכרות לסמים היא נושא רציני שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם, היא מחלה כרונית, כלומר אין לה תרופה. ניתן לטפל בתרופות שונות, טיפולים ושינויים התנהגותיים. הטיפול בהתמכרות לסמים משתנה בהתאם לסוג הסם בו משתמשים, חומרת ההתמכרות וגורמים נוספים.

אפשרויות טיפול בהתמכרות לסמים

– תרופות המסייעות להפחתת תסמיני הגמילה

– פסיכותרפיה

– טיפול משפחתי

– ייעוץ קבוצתי

– מרכזי שיקום

נושא ההתמכרות לסמים הוא בעיה הולכת וגוברת בחברה שלנו. סוחרי סמים אינם היחידים שאשמים בבעיה זו. גם הממשלה וחברות התרופות אחראיות לכך.

ממשלות צריכות לקחת אחריות על חלקן בבעיית הסמים. הרגולציה על הסמים צריכה להיות מחמירה יותר, כדי למנוע זרימה גדולה של סמים לשוק, מה שפשוט מוביל יותר אנשים להשתמש בהם ולמכור אותם.

חברות תרופות צריכות לקחת אחריות ולוודא שהן לא יוצרות תרופות בעלות תכונות ממכרות או מחלקות דוגמאות של המוצרים שלהן מבלי לשאול שאלות לגבי אופן השימוש בהן תחילה.

עורך דין פלילי לעבירות סמים

אם אתם עומדים בפני אישום בעבירת סמים, חשוב שיהיה לכם עורך דין פלילי בעל ניסיון בתיקים מסוג זה. עורך דין לעבירות סמים יוכל לתת לך את הייצוג הטוב ביותר שניתן ולעזור לך להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

עורכי הדין הפליליים לעבירות סמים יכולים לעזור לך אם:

– אתה עומד בפני אישום עבירה או עבירה פלילית

– הואשמת בהחזקת סמים

– הואשמת במכירת סמים

– אתה צריך ייצוג לשימוע השחרור על תנאי

עורכי דין פליליים הם אנשי מקצוע המייצגים אנשים שהואשמו בביצוע פשע. הם מספקים ייעוץ משפטי וייצוג בבית המשפט. הם עשויים להיקרא גם לחקור את המקרה, לראיין עדים ולנהל משא ומתן עם התובע בשם לקוחותיהם.

עורכי דין פליליים מסוימים עובדים אך ורק בתיקים הקשורים לסמים, בעוד שאחרים מטפלים בכל סוגי הפשעים לרבות גניבה, תקיפה ורצח.

עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה בהגנה על אנשים המואשמים בעבירות פליליות. עורכי דין פליליים נבדלים לרוב מסוגים אחרים של עורכי דין לפי סוג התיקים שהם מטפלים בהם, אך חלק מעורכי דין פליליים עשויים לייצג תובעים גם בתיקים אזרחיים.

המשפט הפלילי הוא גוף החוקים העוסק בפשע ובענישה. זה הענף היחיד במשפטים שעוסק בשניהם, כך שזה תחום רחב מאוד.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן