מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

מעשנים כבדים? בדקו אילו השתלות שיניים יכולות להתאים עבורכם

ניווט מהיר

תחום השתלות השיניים השתכלל בעשור האחרון באופן משמעותי. אחוזי ההצלחה של הטיפול המורכב גבוהים יותר מבעבר, תופעות הלוואי מועטות יותר, וישנה אפשרות לשקם את הפה גם אצל מעשנים כבדים. כאן בעמוד תמצאו פרטים לגבי האפשרויות המוצעות למי שמתקשים לוותר על סיגריות ובכל זאת רוצים לנצל את האופציה של השתלת שיניים.

למה עישון מהווה גורם מפריע להשתלת שיניים?

הכימיקלים השונים שנמצאים בסיגריות משפיעים על הגוף בדרכים רבות, רובן כידוע מזיקות. אחד הנזקים העיקריים הוא פגיעה בכלי הדם, וכתוצאה מכך זרימת הדם בגוף לא אופטימלית. התוצאה: פחות חמצן מגיע לרקמות רלוונטיות, ולכן תהליכי החלמה טבעיים שמתרחשים בגוף אחרי הליכים רפואיים לא יכולים להתבצע ביעילות.

מכשול נוסף בפני הצלחת השתלת שיניים אצל מעשנים כבדים הוא אובדן עצם הלסת. מחקרים שונים גילו כי עישון מגדיל את הסיכון לספיגת עצם בהיקף נרחב, ולכן העצם הזו תתקשה להחזיק את השתלים שהוחדרו אליה לאורך זמן.

מהם סיכויי ההצלחה של השתלת שיניים אצל מעשנים כבדים?

באופן כללי, להשתלת שיניים (שמתבצעת אצל מומחה מנוסה) יש סיכויי הצלחה גבוהים: על-פי שורת מחקרים, הסיכוי שההליך הדנטלי יוביל לתוצאות הרצויות, ולטווח ארוך, הוא בין 95% ל-98%.

אצל מעשנים לעומת זאת, שיעור ההצלחה הוא כ-85%. עישון מסיבי, כלומר יותר מ-20 סיגריות בכל יום, כבר מגדיל את שיעור הכישלונות ל-30%. אמנם עדיין מדובר בסיכוי לא מבוטל להצליח, אבל השתלת שיניים היא הליך מורכב ויקר, ומן הסתם כשעוברים אותו הציפייה היא למקסימום אחוזי הצלחה.

איך להבטיח תהליך אפקטיבי גם כשמעשנים?

השתלת שיניים למעשנים כבדים היא פעולה שעלולה להיכשל, אבל לא בלתי אפשרית. הדגש הראשון הוא טיפול יסודי בחניכיים, כדי להגיע לבריאות דנטלית מלאה שתהווה בסיס להצלחת השיקום.

לאחר מכן, כשמגיעים למצב הרצוי, אפשר לבצע השתלת שיניים ואפילו השתלת שיניים ביום אחד, אבל מומלץ בחום להפסיק לעשן בשלושת השבועות שלפני ההשתלה, ובששת השבועות הראשונים שלאחריה. למעשה כדאי כבר לנצל את ההזדמנות לשינוי מקיף – גם של הפה וגם של הבריאות הכללית, בזכות גמילה מסיגריות.

מהי השתלת שיניים ביום אחד?

ביום ההשתלה מתבצעות למעשה שתי פעולות: תחילה מחדיר רופא השיניים את השתל עצמו אל עצם הלסת, ולאחר מכן מרכיב על השתל את הכתר שמהווה את השן החדשה. באופן דומה ניתן להשתיל גם שורת שיניים מלאה, וזאת בשיטה שנקראת All on 4 – שני שתלים קדמיים ושני שתלים אחוריים מוכנסים למיקומים מדויקים, והם נושאים עליהם את כל השורה כך שהעומס מתחלק בצורה אופטימלית.

על מה חשוב להקפיד כשמבצעים השתלה ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מתבצעת תחת טשטוש. זהו הליך ארוך, וחשוב להיערך לכך. דגש נוסף הוא החובה לשמור על היגיינת פה מקסימלית, כדי שהשתלים והעצם הטבעית יתאחו באופן אופטימלי. לנוכח מורכבות הטיפול, אסור להתפשר על איכות רופא השיניים ובפרט לא על היקף הניסיון. השתלת שיניים ביום אחד במרפאת השיניים של ד"ר שוורץ מובילה לתוצאות מרשימות במיוחד, גם אצל מעשנים שמקפידים לקיים את ההנחיות הרלוונטיות.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן