מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

צפיפות עצם – כל מה שרציתם לדעת

ניווט מהיר

צפיפות העצם הוא מושג המעיד על חוזק העצמות בגופכם. במידה והצפיפות תהיה נמוכה, כך גם בהתאם העצמות שלכם יהיו חלשות, וכתוצאה מכך, הסיכון שלכם לשבור עצמות גבוה יותר, בהשוואה לאחרים, אצלם צפיפות העצם גבוהה. התופעה יכולה לנבוע מגורמים שונים, כמו, גנטיקה מולדת, תזונה, עישון, מחסור בפעילות גופנית ועוד. כיום, המון אנשים סובלים מתופעה זו, וכתוצאה מכך, הם מוצאים את עצמם במיון, כאשר, מכל חבלה קטנה הם נפגעים בצורה קשה. רוצים לדעת עוד על בנושא, כיצד זה נגרם ואיך מטפלים בזה? בכתבה זו נצלול לכל מה שעליכם לדעת בעניין.

 

איך ניתן לדעת עם צפיפות העצם שלכם נמוכה?

צפיפות עצם היא בעצם בדיקה לא פולשנית שנועדה לבדוק האם העצמות שלכם, חלשות ברמה שעלולה לסכן את הבריאות ואת התפקוד היומיומי שלכם, או בשמה הרפואי (אוטאופורוזיס). לאנשים שסובלים מהתופעה, יש מספר תסמינים, שעלולים להופיע אצלהם.

  • נפיחות חניכיים – נסיגת חניכיים והופעה של דם בכמות רבה, עלולה להעיד על נסיגת העצם.
  • כוח חלש בעת אחיזה – ממחקרים רבים העידו, במידה ואדם יכול לאחוז בחפץ מסוים בצורה חזקה, אזי שהוא לא סובל מתופעה זו. אם אתם מרגישים חולשה בכל פעם שאתם אוחזים במשהו כמו שקיות של הסופר, קומקום חשמלי וכדומה, יכול מאוד להיות ששווה לכם לבצע בדיקה הבודקת את רמת הצפיפות של העצם שלכם. באתר mar-ltd.com תוכלו לקרוא על תסמינים נוספים המעידים לעתים על צפיפות עצם נמוכה.
  • ציפורניים חלשות – החוזק של הציפורניים עלול להוות מדד ישיר לחוזק העצמות בגוף האדם ועל בריאות העצם. חשוב לזכור! ציפורניים חלשות יכולות להוות מדד גם לדברים אחרים. ציפורניים חלשות לא מעידות בצורה ישירה על בעיה, אך, במידה ואתם סובלים מהתסמין הזה, נורה אדומה צריכה להדלק.

 

כיצד ניתן לטפל?

זיהוי מוקדם של המחלה הוא מילת מפתח, כאשר, אנו מדברים על צפיפות עצם. גילוי מוקדם של המחלה, והתחלת טיפול תרופתי, יקל על הכאבים העזים, אשר, המטופל עלול לחוות, וכמו כן, גם הטיפול התרופתי יהיה יעיל יותר להחלמה מהמחלה.

 

על הבדיקה

יש בדיקה המעידה על רמת צפיפות העצמות והיא מתבצעת באמצעות מכשור רנטגן. טכנאי רנטגן נוכח בבדיקה עצמה ובאמצעותה ניתן למדוד את רמת צפיפות העצם. למעשה, הבדיקה מודדת את רמת הסידן ושאר המינרלים שיש לנו בעמוד השדרה. מפרק הירך והאמה. הבדיקה מסייעת לאתר מוקדם ככל ניתן דלדול עצמות ומטרתה לשפר את המצב. ניתן להפחית את הסיכוי לדלדול עצמות על ידי שמירה על תזונה נכונה, עשירה בסידן, הקפדה על פעילות גופנית סדירה המסייעת בחיזוק העצמות והשרירים, שתיית מים מרובה, שינה מספקת, הימנעות מלחץ והימנעות מעישון. במידה ועברתם את גיל 50 יש לבצע את הבדיקה באופן קבוע אחת לשנה.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן