מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

פנימיה לילדים – מה צריך לדעת לפני?

ניווט מהיר

פנימיה לילדים היא מוסד המאפשר מענה למגורים לילדים שמסיבות שונות המגורים עם הוריהם אינם מתאימים להם והם צריכים מענה שיאפשר להם להמשיך לגדול ולהתפתח באופן תקין ומיטיב עבורם. לעיתים הורים לילדים בוחרים לשלוח את ילדיהם לפנימיה ולעיתים הדבר נעשה על ידי התערבות של גורמים חיצוניים כמו הרווחה.

מה מספקת פנימיה לילדים?

בפנימיה לילדים יקבלו הילדים מסגרת חמה ועוטפת התאפשר להם מצד אחד לזכות בחינוך ומצד שני מענה לצרכים בסיסיים כמו אוכל, מקום לישון בו וכמובן תחושה של שייכות ובטחון. פעמים רבות הילדים ילכו לבית ספר הנמצא בשטח הפנימייה, ומחוץ לשעות בית הספר יקבלו תכנים נוספים בהתאם לגילם. הצוות בפנימיה, כולל לרוב אנשי מקצוע מנוסים לצד אנשים שהתעניינו בתחום של עבודה עם נוער בסיכון ללא נסיון. מלבד צוות הניהול, יש לרוב עובדים סוציאליים, מורים, מדריכים, קלינאי תקשורת ועוד.

איזה סוגים של פנימיות לילדים יש?

פנימיות לילדים משתנות לרוב בעיקר מבחינת טווח הגילאים. ישנן פנימיות לגילאים צעירים יותר וישנן פנימיות שמתאימות עד לגיל 18. יש פנימיות בהן הדגש הוא יותר על הפן הרגשי, בעיקר בפנימיות שישנם הרבה ילדים בעלי קשיים רגשיים, ויש פנימיות שהדגש הוא יותר אופרטיבי. לחלק מהפנימיות יש תנאי סף לימודיים ולחלק לא. ישנן פנימיות גדולות יותר וישנן פנימיות קטנות. יש פנימיות בהן הדגש על הערך המוסף הוא יותר בתחום האמנות ויש שעוסקות יותר בספורט.

 

מה העלות ללימודים בפנימייה?

לכל פנימייה יש עלות שנתית או חודשית משלה. לעיתים ניתן לקבל סבסוד מלא או חלקי ממחלקת הרווחה, לעיתים ישנם ילדים ללא עורף כלכלי בכלל. את העלות הספציפית צריך לברר מול הפנימיה. כמובן שהעלות לא צריכה להיות השיקול המרכזי אבל היא כן חלק מסל השיקולים שכדאי לקחת בחשבון.

בנוסף, כאשר בוחרים פנימיה לילד או לילדה שלנו, אנחנו צריכים לחשוב על איזה צרכים הילד שלנו יקבל מענה. עלינו להבין את הקשיים שאיתם הוא מתמודד ביום יום שלו ולפי זה לפעול. עוד דבר שצריך להנחות אותנו הוא המיקום של הפנימייה, כי בסופו של דבר אנחנו רוצים שגם לילד שלנו יהיה נוח להגיע הביתה וגם לנו תהיה את האפשרות לבקר אותו בפנימיה. יש פנימיות בכל הארץ – צפון, מרכז ודרום, לכן זה משהו שכדאי לקחת אותו בחשבון. ניתן לבחון את הנושא לעומק, לעשות סוג של מחקר שוק ברשת האינטרנט, לקרוא על כמה פנימיות מומלצות ברחבי האינטרנט. לאחר מכן ניתן לקבוע פגישות ב-3-5 פנימיות ולפי זה לקבל החלטה שקולה והגיונית עבור הילד שלנו. בסופו של טוב, לא משנה מה הסיבה שילד שלנו הולך לפנימיה, מה שחשוב זה שיהיה לו טוב והוא יצליח לממש את עצמו מחדש ולהתגבר על הקשיים איתם הוא מתמודד.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן