טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז

ניווט מהיר

סובלים מהפרעות קשב? רגע לפני שאתם רצים לריטלין…

הבעיה המדוברת ביותר בעשר השנים האחרונות בקרב הורים וילדים היא מה שנקרא בעיית הפרעת קשב וריכוז.
יותר ויותר ילדים מאובחנים כסובלים מהבעיה ולפעמים יש תחושה שהאצבע קלה מדי על ההדק והמרשמים לתרופות הגורמות להיווצרות של מגוון תסמינים ותופעות לוואי זורמים כמו מים בברז.
לפני שנציג בפניכם טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז, חשוב קודם כל להתייחס לבעיה עצמה.

 

איך זה בא לידי ביטוי אצל ילדים?

אז אצל ילדים צעירים הרבה פעמים נחווה תנועתיות יתר, מעבר מהיר מדבר לדבר, קושי להתרכז במשחק לאורך זמן, או קושי לשבת במפגש בגן. אצל ילדים בבית הספר הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בקושי לשבת בשיעור, לבצע את משימות שיעורי הבית אחר הצהרים או לאסוף את עצמו למטלה שהיא פחות מעניינת.

 

האם מדובר בתופעה אישיותית?

ממש לא. ההתייחסות לנושא הינה מורכבת משום שהרבה פעמים מזג קשה או התנהגות מסוימת אצל ילדים יכולה להיתפס בתור הפרעת קשב וריכוז אבל זה ממש לא תמיד בא ביחד. זו הסיבה שאבחון מקיף ומדויק מסייע לראות את התמונה בצורה כוללת וספיציפית. למעשה, בשנת 2010, משרד הבריאות יצא עם הנחיות מאוד ברורות לגבי מה עלול להיכלל בתוך אבחון כזה.

 

המרכיבים הקריטיים באבחון בעיות קשב וריכוז אצל ילדים

  1. רקע של ילד מהריון ועד לידה, רקע גנטי
  2. איך הילד התפתח והאם היו סימנים מוקדמים לקשיים
  3. תשאול הורים ומורים לגבי התפקוד של הילד
  4. כלים אובייקטיביים כמו מבחנים ממוחשבים
  5. מבחני קשב וריכוז

הפרעת קשב

איך אפשר לטפל?

ובכן, ניתן לטפל בבעיות קשב וריכוז במגוון של דרכים.
מאוד מומלץ לנסות קודם כל טיפול טבעי בהפרעות קשב וריכוז לפני שפונים לטיפול תרופתי שיכול להשליך על הילד מבחינה בריאותית.

 

אחת הדרכים שהוכיחו את עצמה כיעילות לטיפול בבעיה נקראת טיפול בפרחי באך. מדובר בתמציות של פרחים אשר פותחו על ידי דוקטור באך הידוע. התמציות הינן טבעיות לגמרי ולא מכילות כימיקלים או חומרים מזיקים אחרים.

 

הטיפול משלב בין תשאול עמוק וספציפי של ההורים ולעתים גם של הילד תוך הכנת תרכובת ייחודית מהפרחים עצמם אשר מתאימים לאופי ולתרחישים מהם הילד סובל בחיי היום יום שלו.

 

הרבה פעמים, כשלילד יש בעיות של קשב וריכוז זה מוביל המון דברים אחרים כמו מצבי לחץ, חרדה, חוסר בטחון עצמי, רגשות שליליים, קשיי שינה, התקפי זעם ועוד. התמציות הללו באות בעצם לאזן את הגוף מבפנים, ממש כמו כפפה ליד, לשפר את ההרגשה ולסייע לילד עם אתגרי החיים בין אם זה בבית הספר, בין אם זה בחוגים אחר הצהריים, בין אם זה עם בני המשפחה או עם החברים לאותן מסגרות. הטיפול מאפשר חיבור למצבו הרגשי והנפשי של האדם מה שבעצם גם תורם לשיפור מצבו הפיזי.

שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

מהי מחלת pfapa, ומי מאבחן ומטפל בה?

תסמונת pfapa נחשבת לאחת מכמה מחלות ראומטיות נפוצות. מדובר בתסמונת שמופיעה אצל ילדים בעיקר אחרי גיל חמש והיא מאופיינת בהתקפים של חום,

באילו בעיות מטפל פסיכולוג ילדים?

בתור הורים אנו עושים את הכל למען בריאותם של ילדינו הקטנים. כשמדובר בבעיה פיזית כלשהי אנו מייד מזהים את התסמינים ופונים לרופא

פרסום כתבה באתר