מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

הקשר בין לחץ לכאב

ניווט מהיר

הקשר בין הגוף לנפש הוא קשר שידוע עליו היטב וכבר הוכח מעל לכל ספק ששני מישורים אלה של האדם משפיעים זה על זה ללא הפסקה ועל בסיס תמידי. המשפט המפורסם על נפש בריאה בגוף בריא כבר הפך למוטו של ממש בקרב שוחרי הבריאות – הפיזית והנפשית כאחד. לחץ, מתח אישי, עצבות או כעס עלולים לא רק לפגוע במצב הרוח ולהעכיר את האווירה אלא יכולים גם לגרום לשלל בעיות בריאותיות של הגוף עצמו וחשוב לדעת על כך. גם רופאים של הרפואה המערבית כבר יודעים לבדוק את נפשו של המטופל במקביל לביצוע כל הבדיקות הנדרשות של הגוף והתופעות הפיזיות שהוא חווה ומרגיש ובהרבה מאד מקרים הם ייתנו גם המלצות שאין להן קשר ישיר לרפואה או לתרופות קונבנציונליות אלא תהיינה בגדר עצות להקלה על אורח חיים אינטנסיבי ושחרור מתח ולחץ כדי להקל על הקשר בין לחץ לכאב שממנוי המטופל סובל.

 

איך מתבטא הקשר בין הלחץ הנפשי לבין כאב פיזי

כאשר אדם חש לחץ אישי ונפשי, כלומר כאשר נושא זה או אחר מדיר שינה מעיניו וגורם לו לדאגות – הגוף כולו חש שהוא נמצא בסכנה. המוח מתרגם את תחושת הסכנה על ידי אותם אותות בדיוק לו היה מדובר בסכנה פיזית של ממש ולכן מערכות הגוף עצמן לא יכולות להבין שמדובר בסכנה שאינה מוחשית. קצב הלב מתגבר, ההזעה מתגברת גם כן, הנשימה קצרה ושטחית וכל אלה, אם מתרחשים לאורך זמן בהחלט יכולים לפגום בבריאות הפיזית גם של אנשים בריאים. אנשים אלה לא יבינו שמקור התופעות האלה בעניין נפשי ויחפשו תרופות סבתא לכאב ראש או דרכי הקלה לתסמינים שהם חווים. הם לא יעלו על דעתם שמה שהם באמת צריכים זה להוריד הילוך בחיים האישיים שלהם, לנשום עמוק ולמצוא את הדרך שתעזור להם להירגע.

 

 

איך לפעול נכון על מנת להיחלץ ממלכודת הלחץ והמתח?

מה שבאמת חשוב זה להעלות את המודעות לכך שיש קשר הדוק בין לחץ לבין שלל כאבים או בעיות בריאותיות. ברגע שמכירים את עולם תרופות הסבתא גם זה יכול לעזור, שכן אין מדובר בתרופות כימיות ובמקרים רבים יש בכוחן לכל הפחות להרגיע את המתח ולסייע להבנה שכל מצב או בעיה ניתנים לפתרון. תרגול של נשימות עמוקות ואיכותיות גם כן חשוב, תוך כדי דמיון של האוויר מגיע אל כל אזור ואזור בגוף וכך הגוף יקבל את הסימנים שהכל בסדר, שאין צורך להיות בלחץ ושאין שום סכנה שאורבת מעבר לפינה. בזכות תרופות סבתא וטכניקות הרגעה אפשר בהחלט למצוא את המזור ללחץ והמתח גם אם מדובר בבעיות משמעותיות של מהלך החיים ולפחות להשאיר אותן במקום שבו אין להן את האפשרות לפגוע בבריאות הפיזית של מי שחווה אותן.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר
מעבר דירה עם חיות מחמד

מעבר דירה הוא תהליך שיש בו כמה וכמה מורכבויות ויש אנשים שצריכים למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורם להתמודד עם המעבר ועם

גמילה מחומרים ממכרים

חלק מהחיים של הרבה מאד אנשים קשור קשר הדוק לשימוש בחומרים או תרופות שיש בהם מרכיבים שעלולים להיות תלותיים ולפתח להם התמכרות.

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן