מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

ניתוח השתלת שיניים

ניווט מהיר

ניתוח השתלת שיניים הוא הליך השתלת שן מלאכותית באמצעות ניתוח לעצם הלסת. ההליך משחזר את השן החסרה באופן שמשקף את הצבע והתפקוד של השן הטבעית. ניתוח השתלת שיניים מתאים במגוון של מצבים. בשורות הבאות נסביר מתי נהוג לבצע את ההליך הכירורגי ומה היתרונות שלו.

עבור מי זה מתאים?

שתלים דנטליים הם הליכי השיקום הנפוצים ביותר עבור אנשים שסובלים משיניים חסרות; אנשים שעברו עקירות שיניים לאחרונה; מצבים בהם שיניים טבעיות נפגעו באופן חמור כתוצאה מפציעה או תאונה; ושיניים רקובות שאינן ניתנות להצלה באמצעות טיפול שורש. במקרים אלו השתלת שיניים בשיטת prf מאפשרת ריפוי בגישת טיפול מתקדמת. קהל היעד הפופולארי הוא אנשים מעל גיל 60 ששיניהם מתחילות לעבור תהליכי הזדקנות והן כבר לא חזקות דיין מכל מיני סיבות כמו גנטיקה למשל. ניתוח השתלת שיניים הוא תחליף לשן חסרה. שתלים מספקים בסיס חזק לשיניים חלופיות קבועות או נשלפות שעשויות להתאים לשיניים הטבעיות.

מהם יתרונות השתלות שיניים

קיימים יתרונות רבים לניתוח זה, שכוללים:

מראה משופר. אין אדם בעולם שלא היה רוצה להנות ממראה שיניים יפה, אסתטי, נקי ובריא. למעשה, שתלים דנטליים נראים כמו השיניים הטבעיות וגם מרגישים טבעיים, ומכיוון שהם מיועדים להתמזג עם העצם, הם הופכים להיות קבועים. אמנם מדובר בהליך כירורגי לכל דבר עניין, אך התוצאה היא ללא ספק משתלמת מאוד.

שיפור הדיבור. עם תותבות שאינן מותאמות היטב, השיניים עלולות להחליק בפה ולגרום למלמול או הטיית הדיבור. שתלים דנטליים מאפשרים לכם לדבר בלי לדאוג שהשיניים יחליקו.

נוחות משופרת. מכיוון שניתוח כזה מוביל לתוצאה של השתלת שיניים שהופכות להיות חלק מהפה, השתלים מבטלים את אי הנוחות של התותבות הנשלפות.

אכילה קלה. תותבות ניידות עלולות להקשות על הלעיסה ומדובר למעשה בפגיעה באיכות החיים. לעומת זאת, שתלים דנטליים מתפקדים כמו השיניים הטבעיות, ומאפשרים לכם לאכול את המאכלים האהובים עליכם בביטחון וללא כאבים.

הערכה עצמית משופרת. ניתוח השתלת שיניים משיב את החיוך ומסייע למטופלים להרגיש טוב יותר עם עצמם. בסיום ההליך תוכלו לחייך בלי כל בושה ולהנות מדימוי עצמי חזק.

עמידות. השתלים עמידים מאוד ומחזיקים מעמד שנים רבות. עם טיפול נאות, שתלים רבים מחזיקים מעמד לכל החיים.

שיפור בריאות הפה

השתלת שיניים אינה כרוכה בעקירת שיניים אחרות, כפי שניתן להשיג עם גשר שנתמך בשיניים. מכיוון שהשיניים הסמוכות אינן משתנות על מנת לתמוך בשתל, יותר מהשיניים שלכם נשארות שלמות, מה שמשפר את בריאות הפה לטווח הארוך. שתלים בודדים מאפשרים גם גישה קלה יותר בין השיניים, ומשפרים את היגיינת הפה.

נוחות

תותבות נשלפות ניתנות להסרה, בדיוק כפי שהמונח נשמע. ניתוח השתלת שיניים מבטל את אי הנוחות המביכה של הסרת תותבות, כמו גם את הצורך בדבקים מורכבים על מנת לשמור אותן במקומן.

התאמת ניתוח השתלת שיניים

במקרים רבים, כל אדם עם בריאות תקינה יכול לעבור ניתוח כזה. למטופלים צריכות להיות חניכיים בריאות ומספיק עצם על מנת להחזיק את השתל. הם חייבים גם להיות מחויבים להיגיינת פה נאותה ולביקורים קבועים אצל רופא השיניים.

מעשנים כבדים, אנשים שסובלים מהפרעות כרוניות בלתי מבוקרות, כמו סוכרת או מחלות לב, או מטופלים שעברו טיפול בקרינה לאזור הראש או הצוואר, צריכים להיבדק להתאמתם לביצוע ניתוח השתלת שיניים באופן אינדיבידואלי. אם אתם מעוניינים לעבור את ההליך, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלכם על מנת לוודא את התאמתכם להליך.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן