מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

איך מקלים על ילדים במעבר דירה?

ניווט מהיר

ממש כמו שלנו המבוגרים לפעמים לא פשוט בכלל עם שינויים ואנחנו צריכים זמן כדי להתרגל למשהו חדש בין אם זה הסתגלות למסגרת כמו עבודה חדשה למשל ובין אם מעבר למקום אחר, לילדים התהליך מורכב וקשה אף יותר. בין אם אתם עוברים לדירה באותה העיר או השכונה ובין אם החלטתם לעבור למקום אחר לגמרי כמו למשל מעבר מהעיר לכפר או להיפך, מעבר מעיר אחת לעיר אחרת או אפילו מעבר לחו“ל, יש כל מיני דברים שאפשר לעשות שמקלים על הילדים במעבר דירה.

 

ילדים אוהבים שמכינים אותם

תחושת וודאות היא משהו שמאוד מחזק ילדים ונותן להם ביטחון ואף יכול להפחית משמעותית קשיים לפני, תוך כדי ואחרי המעבר כמו קשיי הסתגלות למשל. הרי ברוב המקרים, כאשר עוברים דירה, זה לא רק שנצטרך להתרגל לבית החדש. ברוב המקרים המעבר טומן בחובו גם הסתגלות לחברים חדשים, בית ספר חדש, חוגים חדשים וסביבה שונה לגמרי ממה שהילדים התרגלו עד עכשיו. לכן, מה שאפשר לעשות לפני המעבר הוא קודם כל לספר לילדים שלכם מה הולך להיות. לרגש אותם לקראת ולתאר להם את הדירה או הבית החדשים. מה יהיה בתוך הדירה שאין להם עכשיו ואפילו לעשות סיור במקום לפני המעבר. אפשר גם לספר להם על המקום, על איזה חוגים יש שם, פארקים, מה יש בסביבה שלהם וכדומה. במידת האפשר, שווה לנסות גם להכיר דרך הורים שגרים בשכונה את הילדים איתם הם ילמדו, בעיקר אם מדובר במעבר שמתקיים בחופשת הקיץ, לקראת השנה החדשה.

 

לתאר גם את הקשיים ולתת להם מקום של כבוד

מעבר הוא תהליך מאתגר וקשה לכולם. אין מה להתעלם מהקשיים האלה, להיפך, צריך לתת להם מקום ולהציף אותם. חשוב לספר לילדים שהם יצטרכו להיפרד מהמוכר והידוע, לשתף אותם ולתת להם את האפשרות למצוא פתרונות בעצמם לגבי מה יכול לעזור להם בתהליך. במידה והם יתקשו להעלות רעיונות, ניתן לכוון ולעזור להם.

ועוד כמה טיפים שיכולים לעזור במעבר

  • הפכו אותם לשותפים מלאים – אפשרו לילדים לעצב לעצמם את החדר החדש, לבחור רהיטים ביחד אתכם, שהם ירגישו שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך כולו.
  • תמצית פרחי באך – יש תמצית טבעית שניתן לתת גם לילדים וגם למבוגרים והיא מסייעת בהתמודדות עם קשיים של הסתגלות, מעברים ושינויים. התמצית היא 100% טבעית ובהחלט מקלה.
  • במידת האפשר תזמנו את המעבר – עדיף להעביר את הילדים מסגרת בסוף השנה ולא באמצע השנה, ככה הרבה יותר קל להם להתחבר לילדים חדשים שגם הם בעצם חווים סוג של משהו חדש. זה חשוב בעיקר בגילאים של גן והכתות הנמוכות.
  • ייעוץ – במידה ואתם מרגישים לחוצים או לא בטוחים לקראת התהליך, מומלץ ורצוי להתייעץ עם איש מקצוע כמו למשל מדריכת הורים. שתפו אותה בתהליך שאתם עוברים ונסו להבין איך אתם יכולים להקל גם על עצמכם וגם על הילדים שלכם.
  • העבירו את המסרים בצורה ברורה והיו בטוחים בעצמכם – מה שאנחנו ההורים מרגישים ובטוחים בו, זה גם מה שעובר הלאה לילדים שלנו וזה נכון לגבי כל דבר וכל נושא. לכן, חשוב קודם כל שאתם תעבדו את התהליך, תבינו לקראת מה אתם הולכים, תשכילו לראות מה קשה לכם יותר ומה פחות ורק אז תכינו את הילדים.

 

לסיכום, מעבר דירה הוא תהליך מאתגר, מורכב ולא פשוט אשר מציף לא מעט רגשות וחששות. יחד עם זאת, זוהיא התחלה חדשה שתביא איתה הזדמנויות חדשות וחוויות משפחתיות, לכן חשוב לקחת את הכל בפרופורציה ולזכור שתוך כמה חודשים הכל מסתדר על הצד הטוב ביותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר
מעבר דירה עם חיות מחמד

מעבר דירה הוא תהליך שיש בו כמה וכמה מורכבויות ויש אנשים שצריכים למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורם להתמודד עם המעבר ועם

גמילה מחומרים ממכרים

חלק מהחיים של הרבה מאד אנשים קשור קשר הדוק לשימוש בחומרים או תרופות שיש בהם מרכיבים שעלולים להיות תלותיים ולפתח להם התמכרות.

כתר לשיניים – המדריך המקיף

כתר לשיניים זהו התקן דנטלי שמטרתו העיקרית היא לשמש בתור כיסוי של שן פגומה. כתרים אלו בדרך כלל מיוצרים ממגוון רחב מאוד

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן