מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

אטופיק דרמטיטיס – הכירו את הטיפולים החדשים

ניווט מהיר

אטופיק דרמטיטיס הינה מחלה מאוד פופולארית ונפוצה אשר לרוב פוגעת בפעוטות וילדים. גם מבוגרים סובלים ממנה. המחלה מאופיינת בתסמינים כמו למשל גרד בלתי נסבל, פריחה ואדמומיות קילופים בעור ולמעשה היא פוגעת מאוד באיכות החיים של הסובלים ממנה. המחלה איננה מדבקת, אך כאשר היא מופיעה בדרגת עוצמתית גבוהה, היא מונעת מהחולה לבצע קשת רחבה של פעולות כמו חשיפה לשמש, הליכה לחוף הים ולבריכה, פוגעת בדימוי ובביטחון העצמי ועוד. חשוב להבין שהיום כן ניתן לטפל במחלה במגוון דרכים ששווה כמובן לחקור ולהכיר. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת על מחלה זו.

 

ממה היא נוצרת ואיזה טיפול שווה להכיר בנוסף לטיפולים המוכרים?

אטופיק דרמטיטיס המכונה גם אסטמה של העור נחשבת למחלה דלקתית. אחוז יחסית גבוה מהאוכלוסיה סובלים ממנה. היא עלולה להיווצר כתוצאה מגורמים שונים כמו פעילות יתר של המערכת החיסונית, גורמים סביבתיים, גורמים גנטיים ועוד.  גורם נוסף ידוע שגורם להיווצרות המחלה הוא לחץ, שכן כידוע מצבים נפשיים מעודדים בעיות פיזיות בעור שלנו. למעשה, ניתן לטפל בתסמיני המחלה בכל מיני שיטות מוכרות כמו קרמים טיפוליים מיוחדים, תרופות, שינוי בתזונה ובאורח החיים כמו לבוש קל עשוי כותנה, אוורור של החללים בהם אנחנו נמצאים ועוד. יחד עם זאת, היום יש טיפול חדשני ששווה להכיר- טיפול באטופיק באמצעות לייזר.

 

הכירו את הלייזר הרך

למעשה, מנתונים עולה כי למעלה מ-30 אחוזים מהילדים סובלים מאסטמה של העור. רוב ההורים בוחרים להגיע לרופא הילדים ומשם לרופא העור הדרך קצרה מאוד. חשוב להבין כי לא תמיד הטיפול התרופתי נכון ויעיל עבור כל ילד ולעתים יש ילדים שהתסמינים אצלם דווקא מחמירים כתוצאה מהמחלה. במקרים כאלה, שווה להכיר ולבחון לעומק טיפול חדשני באטופיק – טיפול באמצעות לייזר רך. פעולת הלייזר מסייעת להזרים דם לרקמות ובכך נוצר מצב של זרימה טבעית ויעילה של חמצן, ייצור חלבונים והפחתת התהליך הדלקתי שנוצר בעור. לאחר כמה טיפולים מה שקורה הוא בעצם שהרקמות חוזרות לתפקוד אופטימלי והתסמינים הדלקת פשוט נעלמים.

 

 

איך זה עובד?

הטכנולוגיה מבוססת על ניצול אנרגיית אור אשר נמצאת בטווח הקרניים. כל קרן אחראית על פעילות שונה בגוף. בהשוואה לחשיפה לשמש, כאן הריכוז של הקרניים נעשה בצורה מאוד מדוייקת ומתרחשת חדירה שנעה בין 5-16 סנטימטרים ברקמות העור. המכשיר מתקדם מאוד ומכונה RJ Laser ואפשר לתכנת אותו לפי רמות אנרגיה ותדרים משתנים בהתאם לצורך. מה שמאפשר את תהליך הריפוי בין השאר הוא העובדה שניתן לשלב כמה סוגים של אנרגיה בכמה תדרים וכך תהליך הריפוי מתיעל. המכשיר מאושר לשימוש הן על ידי גופים רפואיים בארצות הברית ובאירופה והן על ידי משרד הבריאות הישראלי.

 

מה עוד חשוב לדעת על המחלה?

כמובן שלפני שמתחילים טיפול באטופיק באמצעות לייזר רך או באמצעות כל שיטה אחרת שנהוג לטפל במחלה היום כמו צמחי מרפא, דיקור, טיפול תרופתי, טיפול שמרני ועוד. חייבים לאבחן את המחלה ולהבין מה הסיבות שהיא נוצרת. אצל כל תינוק, ילד, פעוט או אדם בוגר התסמינים שונים, מגיעים ברמות חומרה אחרות והמחלה נוצרת מסיבות אחרות ולכן יש חשיבות רבה לאבחון מדויק לצד התאמת טיפול מתאים הן בהיבט פיזי והן בהיבט הרגשי. היום בעידן של טכנולוגיה מתקדמת, בהחלט ניתן לטפל במחלה ולמנוע התפרצות של התסמינים השונים ובכך לשפר באופן ניכר את איכות החיים של המטופל.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן