מטפלים ורופאים בישראל

בלוג שעוזר להבריא

פנימיית נוער בסיכון לעתיד טוב יותר

ניווט מהיר

ילדים ובני נוער רבים מוצאים את גורלם מנותב להשתלבות בפנימיית נוער בסיכון. מדובר במסגרת ייחודית, המספקת להם סביבה חינוכית בטוחה ונעימה, בה אין כל סכנה לשלומם ובריאותם, בשונה מביתם הגרעיני. יש מגוון של סיבות בגללן אותם בני נוער מגיעים לפנימיות נוער בסיכון, בין אם כתוצאה ממצב כלכלי מורכב, אלימות במשפחה, התעללות או אפילו בשל מאפיינים אישיותיים יוצאי דופן.

לאחר תהליך הקליטה וההשתלבות, יוכלו הילדים לבסס שגרת חיים חדשה ויציבה יותר. הפנימייה נותנת לקבוצת בני הנוער מקום ויכולת לממש את הפוטנציאל האישי של כל אחד ואחת מהם. זה המקום שבו הם ירגישו בין שווים ויקבלו מענה מדויק לצרכים, לרצונות ולנטיות שלהם במטרה לפתוח להם דלתות עתידיות ויכולת להשתלב בחיים הנורמטיביים.

פנימיית נוער בסיכון

אופן הפעילות של פנימיית נוער בסיכון

יש כל מיני סוגים של פנימיות המשלבות בתוכן מגוון של תחומים, כגון מסגרת לימודית על פי התכנית של משרד החינוך, רכיבה על סוסים, פעילות ימית, שלל פעילויות ספורט, תכניות טיפול הוליסטיות, טיפול באמנות ועוד. בכל פנימייה ישנם מדריכים, צוות יועצים, פסיכיאטר ועוד. כל נער או נערה מחויבים למפגשים שבועיים או תקופתיים עם עובד סוציאלי. במקרים רבים בני הנוער צריכים לעבור אבחונים פסיכו דידקטיים, פסיכולוגיים ופסיכיאטריים.

מטרת הפנימייה היא להנחיל סדר יום עשיר בתוכן, מסודר וברור, המאפשר לבני הנוער לקבל סמכות, תוך הטמעת עידוד ורצון להצליח בכל התחומים. המטרה היא שיחוו הצלחה לאורך הדרך ויתוגמלו כתוצאה מעבודה קשה והשקעה. אותם בני נוער פעמים רבות איבדו את האמונה העצמית ואת האמונה בסביבה, כתוצאה מחוויות קשות שעברו, אך מטרת הפנימייה היא לשנות את התפיסה הזו וליצור עבורם מציאות אחרת, טובה יותר.

WhatsApp
Facebook
Twitter

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניווט מהיר

הנקראים ביותר

פרסום כתבה באתר

דילוג לתוכן